منو
سبد خرید

بادها خبر از تغییر فصل می دهند

بادها خبر از تغییر فصل می دهند
درحال حاضر موجود نمی باشد
بادها خبر از تغییر فصل می دهند
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 125888 - 111/1
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 60
0 ریال

بادها خبر از تغییر فصل می دهند

نویسنده: جمال میرصادقی
ناشر: اشاره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 390
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

  قهرمان داستان ‘بادها خبر از تغییر فصل می‌دهند’، جوانی است که بر اثر تصادف پدر، نان‌آور خانواده می‌شود. او از گذرانی شاد و بی‌مسئولیت، پا به عرصه‌ی زندگی اجتماعی می‌نهد و با جلوه‌های فساد اجتماعی آشنا می‌شود. میرصادقی می‌کوشد از نظرگاه راوی داستان به دردهای کهنه‌ی جامعه بپردازد.

ماجرای رعنا، پرستار بیمارستان که فاحشه می‌شود، و دنبال کردن آنچه بر سر او می‌آید بهانه‌ای است برای توصیف فضای قلعه، بازسازی لحن فواحش و انگل‌هایی که از قبل آن‌ها می‌زیند؛ آن گاه ماجراهای زیر بازارچه، معتادها، باج‌گیرها و زد و بندهاشان با ماموران قانون توصیف می‌شود.

صحنه‌هایی از زندگی مردم ساده‌ای که قربانی خشونت‌ها، بی‌عدالتی‌ها و جهالت‌ها می‌شوند به روالی خطی در پی هم می‌آیند و وجود مشاهده‌گر واحد آن‌ها را به هم می‌پیوندد. میرصادقی می‌کوشد تصویر همه جانبه‌ای از مشغله‌های ذهنی جوانان دهه‌ی ۱۳۴۰ بدهد که اقتدار پدران را تحمل نمی‌کنند و عصیان کورشان جهت می‌یابد. رمان سیر تحول نوجوانی از بی‌خبری تا قرار گرفتن در کوران حوادث احتمالی و سپس سیاسی و متحول شدن و بالاخره سرخوردگی او را دنبال می‌کند؛ و با گرفتن نتیجه‌های تمثیلی از تغییرات طبیعی، پیام‌ آموزشی خود را می‌رساند. باد و توفان آن سال‌ها ‘خبر از تغییر فصل’ اجتماعی می‌دادند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات