منو
سبد خرید

بادبادک باز ؛ متن کامل

بادبادک باز ؛ متن کامل
درحال حاضر موجود نمی باشد
بادبادک باز ؛ متن کامل
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138850 - 77/4
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

بادبادک باز

نویسنده: خالد حسینی
مترجم: زیبا گنجی - پریسا سلیمان زاده
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 422
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار:  1384 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ جلد کتاب رد تاخوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

1- ایزابل آلنده :
« اثری شگفت انگیز ... این داستان از جنس آن داستان های فراموش نشدنی است که تا سالها با شما خواهد ماند .
این رمان استثنایی تمام درونمایه های مهم ادبیات و زندگی را در بر می گیرد :
عشق، افتخار ، گناه ، ترس ، رستگاری ...
این کتاب برایم چنان تاثیر گذار بود که تا مدتها هرچیزی که بعد از آن می خواندم بی روح به نظرم می رسید . »

رمان «بادبادک باز» داستان دو پسر بچه‌ای است که در کنار هم در کابل، پایتخت افغانستان بزرگ می‌شوند.زمان شروع رمان یکی از روزهای زمستان 1975است.

حکایت زندگی دو پسر بی مادر که در کابل روزگار می‌گذرانند و کشور در آستانه یورش ارتش شوروی قرار دارد. امیر و حسن به رغم اختلاف طبقاتی که دارند با هم بازی می کنند . آنها در مسابقات سالانه بادبادک بازی شرکت می‌کنند و امیر در یکی از مسابقات به حسن کلک می‌زند و همین کلک سرآغاز خیانتی است که در طول داستان مثل زنجیره ای گسترده می‌شود.

امیر، پسر یک تاجر ثروتمند کابلی و از قبیله ی صاحب قدرت پشتون ها است. حسن، خدمتکار و همراه همیشگی امیر، از قبیله ی طرد شده و فقرزده ی هزاره ها است. رابطه ی غیرمعمول این دو شخصیت، با تصمیم امیر به ترک دوستش در خلال تنش ها و ناآرامی های قومی، مذهبی و سیاسی سال های پایانی پادشاهی افغانستان، از هم می پاشد و این دو از هم بسیار دور می افتند.

اما رابطه ی میان این دو شخصیت، آن قدر قوی است که امیر، برای جبران اشتباهات گذشته در قبال تنها دوست حقیقی اش، مسیری بسیار طولانی را بازمی گردد. رمان بادبادک باز، داستان به یادماندنی و تأثیرگذار یک دوستی نامحتمل بین پسری ثروتمند و فرزند خدمتکار پدرش را به شکلی استادانه روایت می کند؛ داستانی که در کشوری رو به نابودی و اضمحلال اتفاق می افتد و به قدرت دانش، تاوان خیانت، امکان رستگاری و عشق، ایثار و دروغ های میان دو پدر و پسران شان می پردازد. رمان بادبادک باز، رمانی غیرمعمول و قدرتمند است که به یک اثر کلاسیک منحصربه فرد و دوست داشتنی تبدیل شده است.

«خالد حسینی» متولد سال 1965، فرزند یکی از دیپلمات های سابق افغانستان است که در سال 1980 به ایالات متحده رفت و همراه با خانواده‌اش در کالیفرنیا سکونت گزید.رمان «بادبادک باز»، نخستین رمان افغانستان است که به زبان انگلیسی منتشر و بلافاصله با استقبال روبه رو شده است....

آنچه امروز هستم زمانی شدم که دوازده ساله بودم؛ در هوایی بسیار ابری و دلگیر روزی از روزهای زمستان 1975.آن لحظه را دقیقا به یاد دارم.من در پس دیوار گلی در حال فرو ریختن کز کرده بودم و زیرچشمی داخل کوچه نزدیک نهر یخ بسته را می پاییدم.آن حادثه بیست و شش سال پیش روی داد.

به هرحال، به نظر من اینکه می گویند گذشته را می توان مدفون کرد، اشتباه است؛ چون گذشته همیشه در تکاپوی پدیدار شدن است.به گذشته که می نگرم احساس می کنم در طول این بیست و شش سال، همیشه در حال دزدانه نگریستن به آن کوچه خلوت و متروک بوده ام....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات