كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بابیت ؛ متن کامل

بابیت

نویسنده: سینکلر لویس
مترجم: فضل الله نیک آیین

ناشر: نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 567
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

«بابیت» در سال 1922 برای نخستین بار منتشر شد؛ رمانی که تماما نقد فرهنگ، اجتماع و رفتار آمریکایی بود و پوچی زندگی طبقات اجتماعی مختلف آمریکا و تاثیرات آن را بر زندگی شخصی افراد نشان می‌داد.  این‌گونه بود که سینکلر لوییس در آثارش به بازتاب زندگی هموطنانش پرداخت و رفتار قشرهای مختلف جامعه را به باد انتقاد گرفت.

رمانی است طنز آمیز که به نقد فرهنگ، رفتار، جامعه و توخالی‌ و پوچ بودن طبقه‌ی متوسط آمریکا می‌پردازد و از طریق روایت زندگی «جرج ببیت» - قهرمان داستان - نشان می‌دهد که در این جامعه، فرد تا چه حد برای تثبیت و تایید ‌شدن تحت فشار است. در طول رمان «ببیت» تدریجا در‌می‌یابد که زندگی و اطرافیانش-که زمانی به آن‌ها علاقه داشت- نه‌تنها پوچ و مضر هستند بل‌که حیات او را تخریب کرده‌اند....

هری سینکلر لوئیس رمان نویس، داستان نویس و نمایش نامه نویس آمریکایی بود. او اولین آمریکایی بود که موفق شد نوبل ادبیات را به دست آورد. او مفهوم سنتی رمانتیک و راضی از زندگی آمریکایی را با سبکی واقع بینانه و حتی تلخ جایگزین کرد. خدمات پستی ایالات متحده آمریکا با چاپ تمبر او در سری تمبرهای مشاهیر آمریکا از وی قدردانی کرده‌است.

وی در سال 1930 برنده جایزه ادبی نوبل شد و به 30 سال انتظار ایالات متحده برای مطرح شدن در این جایزه جهانی پایان داد. در سخنرانی مراسم اهدای این جایزه از سوی آکادمی نوبل، توجه خاصی به رمان «بابیت» شد و سینکلر لوییس در خطابه خود از افرادی چون ارنست همینگوی، ویلا کاتر و تئودور درایزر، نویسندگان هم عصر خویش، تشکر کرد و گفت: «در کشور آمریکا، اغلب ما، نه تنها مخاطبان بلکه نویسندگان، هنوز از ادبیاتی که به تجلیل همه‌جانبه آمریکا نپردازد می‌ترسیم؛ تجلیلی که اشتباهات ما را در کنار ارزش‌هایمان نشان می‌دهد.» وی آمریکا را پر تناقض‌ترین و افسرده‌ترین سرزمین جهان خواند و سازمان‌های ادبی و همچنین استادان ادبیات کشورش را هم به باد انتقاد گرفت و این‌گونه بر دشمنان خود در کشورش افزود.

به نظر می رسد که جورج بابیت در شهر کوچکی به نام زینث، زندگی کاملی دارد: شغلی موفق، همسری دلسوز و مهربان، سه فرزند و خانه ای بسیار مدرن و راحت. اما او که احساس نارضایتی و تنهایی می کند، انفعال، مصرف گرایی و حریص بودن جامعه ی محافظه کار و بی ریشه ی طبقه ی متوسط را زیر سوال می برد. این احساس بابیت که انگار زندگی اش، نقص های زیادی دارد، او را به سوی دنیای سیاست و البته بیوه ای جذاب و به ظاهر بوهمیایی می کشاند. اما شخصیت اصلی داستان خیلی زود درمی یابد که تلاش هایش برای تغییر وضع موجود و سرکشی از قوانین ممکن است هزینه ای بسیار سنگین تر از چیزی که فکرش را می کند، داشته باشد.

جوایزی که این کتاب برنده شده است 

جایزه نوبل ادبیات 1930

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بابیت ؛ متن کامل

  • ناشر: نشر نو
  • کد کتاب: 80940 - 102/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سینکلر لویس, فضل الله نیک آیین, داستان های امریکایی, داستان های اجتماعی, کتاب بابیت ؛ متن کامل