كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ایوب

ایوب

نویسنده: یوزف روت
مترجم: محمد اشعری
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 204
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

یوزف روت با رمان ایوب در سال 1930 تصویری مشابه کافکا از مهاجران به قارۀ امریکا ارائه می کند و زندگی در محله های یهودنشین امریکا را به تصویر می کشد. شخصیت رمان ایوب معلمی لهستانی است که در آن سوی دریاها به پوچی زندگی امریکایی پی می برد.

همزمان با به قدرت رسیدن هیتلر کتاب های یوزف روت هم ممنوع می شود و به همین دلیل روت نیز به تبعیدی ناخواسته می رود. در همین سال ها با نویسندگان دیگری همچون اشتفان تسوایگ مقاله هایی را منتشر می کند که از آن جمله می توان به نوشته های او با عنوان «یکصد روز زندگی ناپلئون»، «یادداشت های سیاه و زرد» و «غول» اشاره کرد.

روت همانند بسیاری از دیگر نویسندگان در تبعید در فقر و تنگدستی در بیمارستانی در پاریس درگذشت، ولی آثارش به روشنی نشان می دهد که او نویسنده ای بسیار متعهد و ضد جنگ بود و در نوشته هایش آغاز جنگ جهانی دوم و پیامدهای ناگوار آن را پیش بینی کرده بود.

سال‌ها پیش در "زوخنوف "مردی به نام "مندل سینگر "زندگی می‌کرد .او عابدی خدا ترس و ساده دل بود، یک یهودی کاملا معمولی .او به کار پیش پا افتاده مکتب داری مشغول بود . در خانه‌اش که فقط از یک آشپزخانه تشکیل می‌شد به کودکان تورات می‌آموخت ... زندگی سخت و ناهنجاری داشت....آری او داشت در آمریکا موطن می‌گزید...

به او گفته بودند که آمریکا "گادز آول کانتری"، یعنی "سرزمین خداوند ما " نامیده می‌شود، مانند، فلسطین، و نیویورک در واقع "ووندرسیتی "یعنی شهر شگفتی‌ها است مثل قدس که روزگاری چنین بود ."...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایوب

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 88282 - 102/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: یوزف روت, محمد اشعری, داستان های آلمانی, داستان های کلاسیک, کتاب ایوب