این والس را بپذیر

این والس را بپذیر

نویسنده: لئونارد کوهن
مترجم: پژمان خالقیان
ناشر: مس
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 516
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

لئونارد کوهن ؛ زندگی،ترانه ها و عشق؛ شاعر ، آهنگساز و خواننده فقید 

 لئونارد کوهن شاعر ، رمان نویس و خواننده و ترانه سرای کانادایی است. شهرتش بیشتر به خاطر موسیقی اوست. کوئن اولین کتاب شعرش را در سال ۱۹۵۶ در مونترال منتشر کرد ، اولین رمان او نیز در سال ۱۹۶۳ به کتاب فروشی ها آمد. درون مایه شعرهای او دین ، انزوا و روابط میان فردی است. او سال هایی را نیز به تمرین ذن بودایی سپری کرده است.

کوهن در ۱۰ مارس ۲۰۰۸ به عنوان عضو جدید تالار مشاهیر راک اند رول معرفی شد و در سال ۲۰۱۱ به دلیل «مجموعه آثارش که بر سه نسل در سرتاسر جهان تاثیر گذاشته است» جایزه ادبی پرنس آستوریاس - یکی از معتبرترین جوایز ادبی اسپانیا - را دریافت کرد. هیئت داوران جایزه پرنس آستوریاس در مورد کوئن گفتند که «او تصویری آفریده است که در آن، شعر و موسیقی درهم آمیخته اند و به چیز گران بهای تغییرناپذیری بدل شده اند»....

نمی دانم چرا از این سرود بسیار خوشم می آید آن را با گیتار دوازده سیم مکزیکی می خواندم. یک روز در سال 1967 توفانی از خشم مرا روی ساز انداخت و سازم شکست. این ترانه متشکل از چندین بند بود. پنج سال طول کشید تا چند بند از آنها را حذف کردم و همین ها باقی ماند. در این کتاب گزیده ای از تجرمه اشعار لئونارد کوهن به فارسی فراهم آمده است او از خوانندگان فانک راک است و گیتار بیشتر آوازهایش را همراهی می کند. صدای او تکان دهنده غمگین آمیزه ای از تلخی و شیرینی متفکرانه و عمیق است. او یکی از محبوب ترین خوانندگان سال های 1960 تا به امروز به شمار می آید.

این اثر پیرامون لئونارد کوهن، شاعر، رمان نویس، خواننده و ترانه سرای کانادایی، به رشته تحریر درآمده است، اطلاعاتی را در رابطه با زندگی او در خود جای داده، آلبوم های منتشر شده از کوهن را معرفی کرده، متن فارسی ترانه ها و توضیحاتی پیرامون هر یک از آن ها را در برگرفته و به طور کلی دیدی جامع از لئونارد کوهن در زمینه زندگی، ترانه ها و عشق ارائه نموده است.

مفهوم اصلی این ترانه را در آسانسور هتل چلسی در زمانی که منتظر یک دوست بود، پرورش داد. به پیش پزشک می رود تا درمان کند ولی خود پزشک نیز سردرگم و محتاج درمان است و برای ترک کردن عشق نام معشوق در نسخه اش است. یک شعر خودآزاری است و استعاره ای از پناه بردن به درد و رنجی که او می آورد و شاعر بازخواهان آن است که با او باشد. این شعر در مورد این است که میل و اشتیاق موضوع پوچی نیست اما به قطع ویرانگر است، نشانگر میل و اشتیاق غیر قابل جلوگیری شاعر نیز می باشد. در جایی می گوید: “لباس ها جادویی هستند، یک روش جادویی، آنها به راستی راهی را که شما در یک روز دارید تغییر می دهند، هر زنی این را می داند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

این والس را بپذیر

  • ناشر: مس
  • کد کتاب: 101498- 201/6
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 355,000ریال

برچسب ها: لئونارد کوهن, پژمان خالقیان, شعر امریکایی, موسیق, گروه های خوانندگی, کتاب این والس را بپذیر