كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
این سه تسخیر ناپذیر

این سه تسخیر ناپذیر

نویسنده: روزبه حسینی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 296
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات، درباره‌ی ساموئل بکت - اوژن یونسکو - ادوارد آلبی

تئاتر مدرن - تئاتر ابزورد

«آبسورد»! «آبسورد»! «آبزورد»! «آبزورد»! «پوچی»! «پوچ گرا»! «بی معنا»! «بی محتوا»! «بی...»!؛ این همه واژه از پس هم، اگر هیچ کدام معنایی درست ندهد و همه گی «معنا باخته» باشند، آیا ما با بحران تعریف روبه‌رو نیستیم؟! اگر پاسخ مثبت است، چه کسی واجد این صلاحیت است که این واژه‌ها را از ذهن بزداید؟

کتاب این سه تسخیر ناپذیر ، اثر روزبه حسینی می باشد . این کتاب، پنجاه و دومین مجلد از مجموعه «تئاتر امروز جهان»‌ و مشتمل بر ده‌ها مقاله پیرامون تئاتر مدرن و تئاتر ابزورد است، که به بررسی آثار و نقد برخی نظریه‌های ساموئل بکت، اوژن یونسکو و ادوارد آلبی پرداخته است.
کتاب به سه بخش بکت، یونسکو و آلبی تقسیم شده است و هر بخش ترتیب یافته شبه پرونده‌ای است دارای خصلت‌های ثابت، نخست معرفی نویسنده، چگونگی نگاه و سبک او و نقد نویسندگان و مترجمان ایرانی.

نکته بسیار مهم کتاب این است که قصد دارد به پرسش‌های معمول و متداول دانشجویان تئاتر پاسخ بگویید و سوالات تازه‌تری را برای متخصصان مطرح کند.

فهرست

دَه نکته برای نخواندن در خواب و بیداری/ روزبه حسینی
معنا باختگی در تئاتر ابزورد/ مارتین اسلین
سایه‌روشن/ جلال تهرانی
درس‌هایی که من از منتقدانم آموختم/ اوژن یونسکو
یونسکو ، یادداشت‌ها و ضدیادداشت‌ها/ سوزان سانتاک
تئاتر ابزورد کدام است/ ادوارد آلبی
راجع به این قضیه فکر کن/ حامد صفایی تبار
معصومیت انسانی رو به زوال/ رونالد هیمن
فام و یام/ ادوارد آلبی .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

این سه تسخیر ناپذیر

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 108817 - 44/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: روزبه حسینی, نمایشنامه, نقد ادبی, مقالات ادبی, نویسندگان ایرلندی, نویسندگان فرانسوی, نویسندگان آمریکایی, کتاب این سه تسخیر ناپذیر