منو
سبد خرید

این ابرها خواهند بارید

این ابرها خواهند بارید
درحال حاضر موجود نمی باشد
این ابرها خواهند بارید
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 111627- 4/3
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 20
0 ریال

این ابرها خواهند بارید

نویسنده: خشایار دیهیمی
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 154
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

مجموعه یادداشتهای سیاسی

در شهر که قدم میزنی به محفل دوستان وآشنایان که می روی،به سخن ها در محافل عمومی که گوش می کنی و سرچهارراهها که می ایستیّبه بیمارستان که برای عیادت بیمارت می روی.حسی به تو دست می دهد.حسی شبیه به بهت.انگار بویی می شنوی.انگار چیزی بر دلت سنگینی می کند.انگار هردم انتظار خبری را می کشی.

این حس غریب است وگنگ.اما خبری می دهد هشداری می دهد.دل گواهی می دهد که به نظر بسیار واقعی تر و ملموس تر از چیزهایی است که درآمار و اخبار منعکس میشود.چیزی است که در فضا موج می زند. آمار و اخبار هم تکان دهنده اند.آمار بیکاری.آمار افراد زیر خط فقر.آمار خودکشی.آمار مرگ ومیر و بیماری های ناشی از فشار عصبی،آمار افت سطح تحصیلی ،آمار مهاجرت ،آمار اعتیاد.آمار جرم و جنایت،آمار تخلفات رانندگی،آمار آلودگی هوای شهر،آمار طلاق ،آمار دختران فرار،آمار اختلافات طبقاتی و آمار هزار چیز دیگر.

اما این آمار فقط ارقامی بی روحند و نمی توانند جای حس واقعی اما گنگ مارابگیرند. در خبرها و سخنان سران مملکت گویا از فاجعه ها و بحران هایی که درزندگی شخصی ،بحران وفاجعه از در و دیوار می بارد.میان آنچه از تریبون های رسمی اعلام می شود و با زندگی شخصی مردم هزاران فرسنگ فاصله است. حاکمان عزیز!اندکی از این بویی را که در فضاست استشمام کنید. اندکی فضارا حس کنیدواندکی این ابرهای تیره را که جمع می شوند ببینید، باور کنید تا دیر نشده اگر کاری نکنید این ابرهای تیره خواهند بارید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات