کتاب ایلیاد و اودیسه ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب ادبیات انتشارات الهام

ایلیاد ، اودیسه 

نویسنده: هومر
مترجم: سعید نفیسی
ناشر: الهام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1006
اندازه کتاب: وزیری سلفون ؛ همراه با قاب - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

ادیسه در کنار ایلیاد، دومین اثر حماسی هومر، داستان‌سرای یونانی است. این کتاب که در اواخر قرن ۸ پیش از میلاد مسیح نگاشته شده، یکی از تأثیرگذارترین آثار ادبیات مغرب‌زمین به شمار می‌آید.داستان این کتاب، ماجراهای شاه ادسیوس از ایتاکا و همراهان او پس از جنگ تروآ و بازگشت به وطن است. در بسیاری از زبان‌ها «ادیسه» هم‌معنای سرگردانی و آوارگی است.

ادیسه سرگذشت بازگشت یکی از سران جنگ تروا (ادیسیوس یا الیس) فرمانروای ایتیکا می‌باشد. در این سفر که بیش از بیست سال به درازا می‌انجامد ماجراهای مختلف و خطیری برای وی و همراهانش پیش آمده. در نهایت ادیسیوس که همگان گمان مینمودند کشته شده, به وطن خود باز گشته و دست متجاوزان را از سرزمین و زن و فرزند خود کوتاه می‌کند. اودیسه در کنار ایلیاد، دومین اثر حماسی هومر، داستان‌سرای یونانی است.

این کتاب که در اواخر قرن ۸ پیش از میلاد مسیح نگاشته شده، یکی از تأثیرگذارترین آثار ادبیات مغرب‌زمین به شمار می‌آید. داستان این کتاب، ماجراهای شاه اودسیوس از ایتاکا و همراهان او پس از جنگ تروآ و بازگشت به وطن است. در بسیاری از زبان‌ها «اودیسه» هم‌معنای سرگردانی و آوارگی است.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایلیاد ، اودیسه ؛ دو جلدی

  • ناشر: الهام
  • کد کتاب: 85152 - 85/4
  • موجودی: در انبار
  • 1,000,000ریال

برچسب ها: هومر, سعید نفیسی, اسطوره های یونان, داستان های یونانی, اساطیر یونان, اساطیر جهان, داستان های اساطیری, کتاب داستان های ایلیاد و اودیسه