منو
سبد خرید

ایران و مدرنیته

ایران و مدرنیته
درحال حاضر موجود نمی باشد
ایران و مدرنیته
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133759 - 3/1
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 55
0 ریال

ایران و مدرنیته

نویسنده: رامین جهانبگلو
مترجم : حسین سامعی

ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 338
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

گفت‌وگوهایی با پژوهشگران ایرانی و خارجی در زمینه رویارویی ایران بادستاوردهای جهان مدرن

کتاب شامل گفتگوی نویسنده با شانزده کارشناس و متخصصِ ایرانی و فرانسوی است. گفت‌وگوهایی که درباره‌ی تاریخ، فرهنگ، و هنرِ ایرانِ امروز است. و به «رویاروییِ ایران با دستاوردهای جهانِ مدرن» می‌پردازد.درون مایه این مجموعه، نگرشی است کلی به اندیشه سیاسی معاصر  ایران در حوزه مفاهیمی چون فرهنگ، دموکراسی، جامعه مدنی، کثرت گرایی، و نقش روشنفکران در جامعه.

شاید بتوان همه‌ی این مفاهیم را در پیوند کلی دو مفهوم فرهنگ و دموکراسی خلاصه کرد. از این رو پاسخ به این پرسش که آیا دموکراسی بدون فرهنگ دموکراسی تحقق‌پذیر است یا نه، خود مستلزم طرح پرسش‌های دیگری است مثل بحث درباره‌ی اخلاق مسؤولیت و آزمون آن در جامعه و توجه به چگونگی ایجاد اندیشه‌ی جامعه‌ی مدنی و تقابل آن با مفهوم دولت در فلسفه‌ی سیاسی مدرن.

همچنین بحث در خصوص جامعه‌ی مدنی مستلزم توجه به مفهوم کثرت‌گرایی و نقش روشن‌فکران در دفاع یا رد آن است. یقیناً هدف این کتاب، پاسخ‌یابی برای همه‌ی این پرسش‌ها نیست. انتشار این مجموعه، فقط کوششی است برای طرح این‌گونه مسائل و موضوع‌هایی با معرفی آثار و افکار جمعی از ارزنده‌ترین اندیش‌مندان معاصر غرب، که به سهم خود کوشیده‌اند تا به این قبیل پرسش‌ها، هر یک به نحوی، پاسخ دهند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات