منو
سبد خرید

ایران نگین پرفروغ

ایران نگین پرفروغ
2 تا 3 روز آینده
ایران نگین پرفروغ
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • مدل: 114298- 90/2
  • وزن: 2.00kg
  • UPC: 280
0 ریال

ایران نگین پرفروغ

نویسنده: مژگان شهبازی
مترجم: علی شعرباف شعار
خطاط : اسرافیل شیرچی
ناشر: گویا
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 222
اندازه کتاب: خشتی سلفون ؛ با قاب - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

گلاسه، مصور ، رنگی

در اثر هنری حاضر، مجموعه‌ای از عکس‌های رنگی مربوط به آثار باستانی و تاریخی، مناظر و پدیده‌های طبیعی، جلوه‌های زندگی مردم، مصنوعات هنری و دیگر میراث فرهنگی مناطق و شهرهای مختلف ایران به چاپ رسیده است .
مجری: چند عکاس به اتفاق که نه؛ هریک در روزگاری خاص از دوران عکاسی حرفه ای خود؛ شمال تا جنوب و شرق تا غرب سرزمین پنهاور ایران را پشت سر گذاشته و هرآنچه را در قاب دوربین خود از گذشته و امروز این سرزمین دیده و ثبت کرده اند؛ در معرض قضاوت قرار داده اند.

کتاب ایران نگین پرفروغ؛ تمام ایران است در قاب. رضا نوربختیار؛ افشین بختیار؛ مجید ناگهی؛ محمدرضا بهارناز؛ مجید شیرخانی؛ سعید محمودی ازناوه؛ همایون امیریگانه و حمیدرضا حسین زاده دوربینها، لنزها؛ سه پایه ها شان را با خود به سراسر کشور برده اند. این چند نفر که جزو بهترین عکاسان کشورند؛ گاه روزها و هفته ها در یک شهر؛ دهستان؛ پای کوه؛ کنار رودخانه؛ میانه کویر اطراق کرده اند تا در پایان کار؛ تصاویری تمام رنگی از آثار باشکوه ایران باستان و ایران در گذر تاریخ گردآوری کنند. تصاویری که هریک به تنهایی برای اثبات شکوه ایران و ایرانی؛ کفایت می کنند اما این گروه؛ با وسواس بسیار از میان انبوه عکس ها؛ زیباترین تابلوها را انتخاب کرده اند.

درکنار هریک از تصاویر منتشر شده در کتاب؛ توضیحاتی مختصر اما به کفایت گویا؛ تقریبا تمام آنچه را لازم است درباره آن تصویر و گذشته و حالش بدانیم؛ آمده است. گزینش تصاویر؛ نام ها و اطلاعات حواشی آنها چنان با دقت و ظرافت انجام شده که شناخت کاملی از ایران به همگان ارایه می دهد.

گردشگران داخلی و خارجی؛ علاقمندان به تاریخ؛ آنها که وطن پرستی با خون و جانشان آمیخته شده؛ دانشجویان؛ استادان و محققان و مردم کوچه و بازار که دوستدار شناخت ایران هستند؛ هریک حظ خود را از این کتاب می برند. ایرانیان خارج از کشور هم معمولا این کتاب را به دوستان و همسایه‌هاشان نشان داده و به کشور خود می‌بالند.
کتاب را دست بگیرد و تصاویر نشان داده شود/ ص: 59/ مثلا در این صفحه تصویری زیبا از باغ ارم فارس که از زیباترین باغ های ایرانی است؛ آورده شده. در توضیح اونم اشاره شده این باغ با انواع گل های زینتی و گونه های گیاهی؛ باغ گیاه شناسی شیراز است.

چند صفحه بعد/ص: 74/ میدان نقش جهان در یک روز پاییزی نشان داده شده با این توضیح که این میدان مربوط به دوره شاه عباس است و مشهورترین بناهای تاریخی اصفهان در همین میدان ساخته شده. /ص: 82 و 83/ چند صفحه بعد نقاشی هایی از شاه طهماسب که در حال شکار و پذیرایی از پادشاه هندوستانه دیده می شه. /ص: 94/ تصویر باغ فین ما رو به عصر قاجار و مظلومیت امیرکبیر صداعظم وطن دوست این دوران می بره. /ص: 123/ در کرمانشاه با تکیه معاون الملک آشنا می شیم و تصویری که مهمانی کردن یوسف از برادرانش رو نشون می ده. /ص: 134/ به خراسان و آرامگاه حکیم فردوسی سرمی زنیم. /ص: 150 به بعد/ در خوانسار صحنه هایی به شدت زیبا از یک روز زمستانی و دشت های بکر بهاری رو می بینیم. ص: 167 به بعد/ به جنگل های ارسباران سفر می کنیم. زیبایی های سد لار و آبشار لووه پیش چشممون خودنمایی می کنه و همین طور ادامه تصاویر ناب کتاب.

با دیدن این تصاویر به حق هوس سفر گرداگرد ایران درون بیننده فوران می کنه. امیدوارم با تهیه این کتاب؛ اگه امکان سفر به جای جای کشورمون رو ندارید؛ دستکم آشنایی بیشتری از شکوه و جلال این سرزمین پهناور به دست بیارید

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات