کتاب ایران بهانه بود انسانم آرزوست فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات پیکان

ایران بهانه بود انسانم آرزوست

نویسنده: علی سربندی
ناشر: پیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 706
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

مجموعه «ایران بهانه بود، انسانم آرزوست» در این هنگامه ی غوغا آفرین، یادآور صحنه های دردناکی از ویرانی های ایران باستان، فروپاشیدن ارکان آن، از یاد رفتن خاطرات ایران و لگدمال شدن فرهنگ و تمدن ایران زمین است.

این کلمات را جوانانی نوشته بودند که سنی میان 20 تا 25 سال داشتند. همین جوانان بودند که در ماه« می 1968» پاریس را به آشوب کشیدند خیابانهای پاریس و دانشگاهای فرانسه را به تسخیر خود در آوردند ، تا به وجود نظام آموزشی یکسویه ای که حاکم بر مغز و فکر نسل جوان شده بود و آنان را به فساد و تباهی و واخورگی می کشانید، اعتراض کنند.

جوانان فرانسویی، در آن روز رو در روز نظام کهنه و فرسوده و در حال فرو ریختن گذشته ای که نسل پیش از آنان را تغذیه و ساخته و پرداخته بود سر سختانه ایستادند و تا سر حد سر نگون کردن دولت پیش رفتند .

اما وقتی به مقصود خود رسیدند شاداب و سرزنده از تلاش و تکاپو، عاشقانه به کشور خود خدمت کردند در این هنگام، یعنی سال 1968 میلادی پاریس در آغوش آشوب گسترده دانشجویان پر خاشگر بر سر می برد.

اغتشاش ها و نا آرامی ها را هم همگان مشاهده می کردند و چه بسا که برخی از فزیادهای پرخاشگرانه عده ای رنج بردند و ناراحت شدند اما کمتر کسی متوجه نسل تازه ای بود که می خواستند پدران و مادران و در مجموع نسل گذشته خویش را به محاکمه بکشانند...

فهرست

سخنوران خاموش
به نام خداوند جان و خرد
تفاوت ایرانیان با دیگر کشورهای زیر نفوذ تازیان
همه جا خانه ی عشق است ایران کجاست...؟
کشف هویت
هویت چیست
آن چه بر هویت فرد یا قومی اثر می گذارد!
«هر جا ایرانی باشد، ایران آن جاست.»
«تعریف ایران»
ایران از نگاهی دیگر...!
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایران بهانه بود انسانم آرزوست

  • ناشر: پیکان
  • کد کتاب: 66418 - 22/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی سربندی, تاریخ تمدن ایران, فرهنگ ایران, جامعه شناسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب ایران بهانه بود انسانم آرزوست