کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
ایران باستان

ایران باستان

نویسنده: م. موله
مترجم: ژاله آموزگار
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 124
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : عالی ~ در حد نو


مروری بر کتاب

مصور

مارین موله ایران‌شناس پرکار و فقید که با مرگی زودرس در ۳۸ سالگی، در پاریس درگذشت، بخش بیشتر تحصیلات ایران‌‌شناسی خود را در فرانسه و در محضر استادانی چون بنونیست و دومناش گذارند و رسالۀ دکتری او که بعداً با عنوان آیین، اسطوره و جهان‌شناسی در ایران باستان منتشر شد با تقریباً ۶۰۰صفحه مطلب، یکی از غنی‌ترین کارهایی است که در این زمینه صورت گرفته است. یکی دیگر از آثار پرارزش او که بعد از مرگش به لطف و همکاری مرحوم دومناش انتشار یافت کتاب افسانه زندگی زردشت بنابر متن‌های پهلوی است.

کتاب ایران باستان را موله برای مجموعۀ ادیان جهان آماده ساخت و همان‌گونه که خود در مقدمه توضیح می‌دهد هدف او ترسیم یا طرحی کلی از آیین قبل از اسلام ایرانیان است. در این زمینه او فقط به دین زردشتی اکتفا می‌کند و در مورد آیین‌های دیگری که دورانی از تمدن این سرزمین را دربر گرفته‌اند چون آیین مانی و مزدک و …توضیحی نمی‌دهد. دربارۀ دین زردشتی نیز وارد جزئیات نمی‌گردد، ولی گفتنی‌ها را خوب بیان می‌کند، به‌طوری که خواننده د رپایان کتاب نقشی از موارد کلی دین زردشتی را در خاطر دارد.

در این ترجمه، اصل، حفظ اصالت گفته‌های نویسنده بوده است، حتی اگر در برخی موارد موضوع مورد قبول خود مترجم نیست.توضیحات کوتاهی از مترجم، برای وضوح بیشتر برخی مطالب، در پاورقی نقل شده است و دربارۀ اسم‌های خاص، شکل متداول‌تر آن‌ها بعد از صورتی که نویسنده می‌دهد با علامت ذکر می‌شود و در صفحات بعد، صورت متداول‌تر می‌گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایران باستان

  • ناشر: توس
  • کد کتاب: 100949 - 5/3
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: م. موله, ژاله آموزگار, تاریخ ایران باستان, آثار باستانی ایران, تاریخ تمدن ایران, کتاب های نایاب, کتاب ایران باستان