منو
سبد خرید

ایران باستان در یک نگاه

ایران باستان در یک نگاه
-22 %
ایران باستان در یک نگاه
980,000 ریال
1,250,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 116018 - 80/4
  • وزن: 1.20kg

ایران باستان در یک نگاه

نویسنده: فرشید اقبال
ناشر: اقبال
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: وزیری سلفون ؛ همراه با قاب - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب
 

چاپ گلاسه - مصور - رنگی

اثر حاضر، کتابی مصور در زمینه‌ی معرفی مختصر تاریخ و تمدن ایران در دوره‌ی باستان است. در کتاب نخست، تمدن‌های موجود در فلات ایران، پیش از ورود آریایی‌ها، هم‌چون تمدن سیلک، تمدن چشمه‌علی، تمدن حصار و.... برشمرده شده و پس از اسطوره‌ها و جشن‌های ایرانیان باستان بررسی می‌شوند. و سرانجام به تاریخ ایران پیش از اسلام، از ابتدا تا سقوط ساسانیان به اختصار پرداخته می‌شود.

در بخش مربوط به اساطیر و جشن‌ها می‌توان مطالبی درباره‌ی اسطوره‌ آفرینش جهان و انسان، گاه‌شماری ایرانیان باستان و جشن‌هایی چون سده، یلدا، مهرگان، چهارشنبه‌سوری، مراسم نوروز و هفت‌سین یافت. گفتنی است، متن کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی است و در صفحات مصور و رنگی با عکس‌ها و طرح‌هایی از آثار باستانی ایران در زمینه، صفحات به چاپ رسیده است. در تدوین کتاب خوانندگان خارج از کشور مد نظر بوده‌اند.

کتاب در خارج از کشور به رشته تحریر در آمد گرچه به دلیل هزینه گزاف چاپ کتاب های مصور کتاب های فوق به صورت غیر تصویری به چاپ رسید و با استقبال رو به رو شد.پس از بازگشت تلفیق کتاب های فوق در قالبی مدرن و مصور آغاز شد و این امر چند سال به طول انجامید. کتابی که پیش رو دارید نخست تمدن های موجود در فلات ایران ، پیش از ورود آریایی ها را بر می شمارد ، سپس چشن های ایرانی را مورد بحث قرار می دهد و سر انجام به تاریخ ایران باستان اتا انقراض ساسانیان می پردازد.

فهرست

نگاهی گذرا به تاریخ ایران
نیم نگاهی به تاریخ ایران
نوروز و دیگر جشن های ایرانی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب