كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ایران باستان در یک نگاه

ایران باستان در یک نگاه

نویسنده: فرشید اقبال
ناشر: اقبال
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب
 

چاپ گلاسه - مصور - رنگی

اثر حاضر، کتابی مصور در زمینه‌ی معرفی مختصر تاریخ و تمدن ایران در دوره‌ی باستان است. در کتاب نخست، تمدن‌های موجود در فلات ایران، پیش از ورود آریایی‌ها، هم‌چون تمدن سیلک، تمدن چشمه‌علی، تمدن حصار و.... برشمرده شده و پس از اسطوره‌ها و جشن‌های ایرانیان باستان بررسی می‌شوند. و سرانجام به تاریخ ایران پیش از اسلام، از ابتدا تا سقوط ساسانیان به اختصار پرداخته می‌شود.

در بخش مربوط به اساطیر و جشن‌ها می‌توان مطالبی درباره‌ی اسطوره‌ آفرینش جهان و انسان، گاه‌شماری ایرانیان باستان و جشن‌هایی چون سده، یلدا، مهرگان، چهارشنبه‌سوری، مراسم نوروز و هفت‌سین یافت. گفتنی است، متن کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی است و در صفحات مصور و رنگی با عکس‌ها و طرح‌هایی از آثار باستانی ایران در زمینه، صفحات به چاپ رسیده است. در تدوین کتاب خوانندگان خارج از کشور مد نظر بوده‌اند.

کتاب در خارج از کشور به رشته تحریر در آمد گرچه به دلیل هزینه گزاف چاپ کتاب های مصور کتاب های فوق به صورت غیر تصویری به چاپ رسید و با استقبال رو به رو شد.پس از بازگشت تلفیق کتاب های فوق در قالبی مدرن و مصور آغاز شد و این امر چند سال به طول انجامید. کتابی که پیش رو دارید نخست تمدن های موجود در فلات ایران ، پیش از ورود آریایی ها را بر می شمارد ، سپس چشن های ایرانی را مورد بحث قرار می دهد و سر انجام به تاریخ ایران باستان اتا انقراض ساسانیان می پردازد.

فهرست

نگاهی گذرا به تاریخ ایران
نیم نگاهی به تاریخ ایران
نوروز و دیگر جشن های ایرانی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایران باستان در یک نگاه

  • 0ریال

برچسب ها: فرشید اقبال, تاریخ ایران باستان, تاریخ تمدن ایران, آثار باستانی ایران, جشن های ایران, اساطیر ایران, اسطوره های ایرانی, کتاب ایران باستان در یک نگاه