منو
سبد خرید

ایران امروز ، سفرنامه و خاطرات اوژن اوبن ، سفیر فرانسه در ایران در آستانه جنبش مشروطیت

ایران امروز ، سفرنامه و خاطرات اوژن اوبن ، سفیر فرانسه در ایران در آستانه جنبش مشروطیت
درحال حاضر موجود نمی باشد
ایران امروز ، سفرنامه و خاطرات اوژن اوبن ، سفیر فرانسه در ایران در آستانه جنبش مشروطیت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 125859 - 209/2
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 89 = 105
0 ریال

ایران امروز ؛ 1907 - 1906

نویسنده: اوژن اوبن
مترجم: علی اصغر سعیدی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 592
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور - 1907 - 1906

سفرنامه و خاطرات اوژن اوبن ، سفیر فرانسه در ایران در آستانه جنبش مشروطیت

اثر مصوّر حاضر، مشتمل بر سفرنامه سفیر فرانسه در ایران، در دوره جنبش مشروطه، «اوژن اوبن» است. این سفرنامه مربوط به سال‌های 1906 تا 1907 است. نگارنده طی این سفر، پس از ورود به تهران، عازم شهرهای آذربایجان شده و سپس به سوی اصفهان و بغداد رفته و بعد از دیدن شهرهای مقدس از رود فرات گذشته و از راه خلیج‌فارس به اروپا بازگشته است.

سفرنامه حاضر، دربردارنده شرح وقایع این سفرهاست. این اثر، از نظر تاریخی دارای اعتبار ویژه‌ای است و نگارنده آن با دقت نظر و استدلال وقایع و دورنگری مسایل مهمی پیرامون انقلاب مشروطیت، تغییر سلطنت، نفوذ مذهب و روحانیت، و روابط قدرت‌های بزرگ را مطرح کرده است....

«اوژن اوبن» سفیر فرانسه در کتاب «ایران امروز 1907 ـ 1906» می‌نویسد: «بعد از عبور از تنگه «کمرقادا» (کمر سنگها) و روستای «شیخ احمد»، منطقه سلدوز آغاز می‌گردد. کمی پایین‌تر، برکه مدوری قراردارد که از حرارت تابش آفتاب تابستان خشک شده است.

مالک این روستا، اسدخان «سرهنگ»، به همراه سوارانش، تا گردنه به پیشواز ما آمده است. او با اشاره، زمین‌های روستایش را نشان داده و با تعظیم غرائی می‌گوید:«تمامی این روستا به جنابعالی تعلق دارد و اینجانب شش دانگ آن را به رسم «پیشکش» حضور مبارک تقدیم می‌کنم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات