كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ایران جهانی در یک مرز

ایران جهانی در یک مرز

نویسنده: مژگان شهبازی
مترجم: علی شعرباف شعار 
عکاس : افشین بختیار و دیگران
ناشر: گویا
زبان کتاب: فارسی- انگلیسی
تعداد صفحه: 257
اندازه کتاب: رحلی سلفون ؛ همراه با قاب - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

کیفیت: در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

مصور - گلاسه - رنگی

کتابی نفیس شامل عکس‌هایی بسیار زیبا و دیدنی از طبیعت ؛ مناظر و اماکن زیبا و تاریخی شهرهای مختلف ایران، همراه با توضیحاتی به دو زبان فارسی و انگلیسی از جمعی عکاسان ایرانی.

کشور پهناور ما که بخش عمده فلا‌ت ایران را شامل می‌شود، بیش از ۰۰۰/۶۴۸/۱ کیلومتر مربع وسعت دارد که بخش عمده این سرزمین را کویر بزرگ مرکزی اشغال کرده است، در اطراف این کویر، کوه‌های مرتفع فراوان و رشته‌کوه‌های متعددی مشاهده می‌شوند و در نتیجه اختلا‌ف ارتفاع نسبتا زیادی (حدود ۵۶۵۲ متر) را به‌وجود آورده‌اند که از ۲۴- متر در سواحل دریای خزر تا ۵۶۲۸ متر در قله دماوند تغییر می‌کند؛ اختلا‌ف درجه حرارت در کشور نیز بسیار متغیر بوده و از ۳۰- درجه سانتی‌گراد در زمستان مشکین‌شهر تا حدود ۸۰ درجه سانتی‌گراد در تابستان کویر لوت (گندم بریان) متغیر است.

از سوی دیگر میزان بارندگی در نقاط مختلف ایران بسیار متفاوت بوده و از ۳۰ میلی‌متر در کویر لوت تا حدود ۲۳۰۰ میلی‌متر در بندر آستارا تغییر می‌کند و بالا‌خره متاثر از چنین شرایط متنوع اقلیمی ‌و پیکرشناختی، شاهد تنوع محسوسی در بافت و نیمرخ خاک ایران‌زمین هستیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایران جهانی در یک مرز

  • ناشر: گویا
  • کد کتاب: 114295 - 80/2
  • موجودی: در انبار
  • 2,800,000ریال
  • 1,950,000ریال

برچسب ها: مژگان شهبازی, علی شعرباف شعار, عکس, جغرافیای ایران, گردشگری, جامعه شناسی ایران, جغرافیای تاریخی ایران, کتاب ایران جهانی در یک مرز