کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
ایرانیان آشوری و کلدانی

ایرانیان آشوری و کلدانی

نویسنده: ژاسنت صلیبی
ناشر: دفتر پژوهش های فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 100
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

   در سی و هشتمین شماره از مجموعه "از ایران چه می‌دانم؟ "زندگی ایرانیان آشوری و کلدانی در دوره‌های مختلف تاریخ، و نقش آنان در تعالی تمدن ایرانی به اختصار بررسی شده است .در این کتاب، نخست به خاستگاه تاریخی آشوری‌ها و کلدانی‌ها و ویژگی‌های تمدن باستانی آشور و کلده اشاره می‌شود ;همچنین از پیشینه سیاسی، سازمان اداری،دین، اقتصاد، علم و هنر آنها سخن به میان می‌آید .فصل دوم درباره حکومت آشور باستان و ارتباط آن با ایران است.

در فصل سوم، وضعیت و سرگذشت آشوری‌ها در ایران پس از اسلام بررسی شده است .فصل چهارم مربوط به سرگذشت آشوری‌های ایران از استیلای مغول تا اواخر قاجار است .آشوری‌ها و کلدانی‌های ایران در عصر حاضر موضوع مبحث پایانی کتاب است :زیستگاه و جمعیت، دین و کلیسا، فرهنگ، ادبیات و هنر، فعالیت‌های اجتماعی، وضعیت سیاسی .کتاب، حاوی عکس‌هایی از کلیسای آشوری‌ها و مشاهیر آشوری ایران است و در انتها نیز پی نوشت‌ها و فهرست منابع به چاپ رسیده است.

ایرانیان آشوری و کلدانی از قدیم ترین اقوامی هستند که از سال 612 ق. م در ایران زمین زندگی کرده اند. این اقوام از بنیانگذاران تمدن بشری در جنوب غربی آسیا و پیش از سقوط امپراتوران خود به دست مادها، کشورگشا، جنگجو و قدرتمند بوده اند و در دوران حکومت خود، متشکل از آشور و کلده و بابل، بارها به مرزهای ایران باستان تاخته و با بسیاری از مناطق آن از جمله اطراف دریاچه ارومیه آشنا بوده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایرانیان آشوری و کلدانی

  • 0ریال

برچسب ها: ژاسنت صلیبی, تاریخ تمدن ایران, تاریخ ایران باستان, تاریخ اجتماعی ایران, آشوریان, کلدانی ها, کتاب ایرانیان آشوری و کلدانی