دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران ، دو جلدی

ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران ، دو جلدی
ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران ، دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران ، دو جلدی
ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران ، دو جلدی

ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران

نویسنده: فریدون آدمیت
ناشر: پیام - روشنگران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 918
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1370 ~ 1355 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : 

 

مروری بر کتاب

جوامعی که از ریشه های حیات بخش و هویت ساز تاریخی خود غافلند، در مقابله با رویدادهای سیاسی اجتماعی، همواره تسلیم سیر حوادث بوده، از ساختن آینده و ایجاد تحولات عظیم ناتوانند و پیامدهای این غفلت در تاریخ معاصر ملل بسیار زیان بارتر از دیگر دوران هاخواهد بود.

تاریخ معاصر در مقایسه با دوره های پیشین، اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد و نقش مهمی را در شکل دهی و تحولات زمان حاضر ایفا کرده، الگوهای بروزتری ارائه می دهد؛ به همین دلیل، در نگاه خودی و غیر خودی، ابزار بسیار مهمی جهت بستر سازی مناسب برای نیل به اهداف و مقاصد محسوب می شود.

آنان که تاریخ ملل را می سازند و جهت می دهند، سرپرستی آنان را به دست دارند؛ پس سادگی است اگر بپنداریم در جایی که تعیین روش ها و بینش ها و به دنبال آن، تحلیل وقایع در اختیار ما نیست و در جهت آرمان های ما صورت نمی گیرد، بتوان راهبرد عملی مناسبی که دچار تضاد در نظر و عمل نباشد، برای ساختن آینده ای مناسب ارائه داد....

جلد دوم : مجلس اول و بحران آزادی

فریدون آدمیت درآخرین نوشته خود در باره ” ریشه های فکری حرکت مشروطه خواهی درایران ” که آنرا ” ایدیولوژی نهضت مشروطیت ایران ” ( جلد دوم ) نامیده و برای آن عنوان مهم ” مجلس اول و بحران آزادی ” را بر گزیده است، درتوضیح روش تحقیق وطبقه بندی منابع تحقیق که آن ها را ” فقط مواد و مصالح ” کار خود می داند، می نویسد:

” این اثر،تحقیق مستقیم برپایه منابع اصیل تاریخی است،منابعی که متنوع اند واصالتشان ارتباط با موضوع ومقوله مورد مطالعه دارد. یک مدرک تاریخی می تواند برای بررسی قضیه یا مطلبی معتبر باشد وهمان نوشته درمقوله دیگربه کلی نا معتبر. به مثل مقالات روزنامه ها منبع عمده بررسی وجهه نظر مطبوعات وحتی برخی رویدادهاست،اما تحلیل سیاست خارجی به ماخذ نوشته های جراید عاری ازارزش واعتبارعلمی است”.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات