دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران

ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران
-14 %
ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 158569 - 71/3
  • وزن: 1.00kg
1,380,000 ریال
1,600,000 ریال

ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران 

نویسنده: فریدون آدمیت
ناشر: گستره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 498
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1


 

مروری بر کتاب

فکر دموکراسی اجتماعی در نهضت مشروطیت ایران شامل دو قسمت است، قسمت اول آن فصلی است از کتاب مفصل ایدئولوژی نهضت ملی مشروطیت ایران که در پنج بخش تدوین شده است.از موضوعاتی که این کتاب به آن ها می پردازد، بحث هایی است که در مجلس اول مطرح بود، بحث هایی نظیر قانون اساسی ایران و بررسی حقوق زنان .

جوامعی که از ریشه های حیات بخش و هویت ساز تاریخی خود غافلند، در مقابله با رویدادهای سیاسی اجتماعی، همواره تسلیم سیر حوادث بوده، از ساختن آینده و ایجاد تحولات عظیم ناتوانند و پیامدهای این غفلت در تاریخ معاصر ملل بسیار زیان بارتر از دیگر دوران هاخواهد بود.

تاریخ معاصر در مقایسه با دوره های پیشین، اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد و نقش مهمی را در شکل دهی و تحولات زمان حاضر ایفا کرده، الگوهای بروزتری ارائه می دهد؛ به همین دلیل، در نگاه خودی و غیر خودی، ابزار بسیار مهمی جهت بستر سازی مناسب برای نیل به اهداف و مقاصد محسوب می شود.

آنان که تاریخ ملل را می سازند و جهت می دهند، سرپرستی آنان را به دست دارند؛ پس سادگی است اگر بپنداریم در جایی که تعیین روش ها و بینش ها و به دنبال آن، تحلیل وقایع در اختیار ما نیست و در جهت آرمان های ما صورت نمی گیرد، بتوان راهبرد عملی مناسبی که دچار تضاد در نظر و عمل نباشد، برای ساختن آینده ای مناسب ارائه داد....


فهرست

بخش اول دموکراسی اجتماعی و فرقه های اجتماعیون
بخش دوم؛ مسائل دموکراسی اجتماعی
بخش سوم؛حرکت دهقانی و سیاست مجلس اول
بخش چهارم؛ترقی فکر دموکراسی اجتماعی
بخش پنجم کارنامه فرقه دموکرات

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات