دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ایتن عناصر رنگ

ایتن عناصر رنگ

نویسنده: فابر بیرن
مترجم: بهروز ژاله دوست
ناشر: عفاف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: خشتی سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 10

کیفیت : نو ؛ صفحات کتاب کامل ، یک صفحه از کتاب جدا شده است

 

مروری بر کتاب 

گلاسه - مصور - رنگی

این کتاب یکی از کامل ترین منابع از یکی از شاخص ترین دوره ها در زمینه ی آموزش مدرن هنر است - دوره ی معروف پایه در باهاوس در وایمار، آلمان. ایتن معلمی بود که آن دوره را به دعوت والتر گروپیوس سازماندهی کرد. این کتاب برای اولین بار در سال 1963 منتشر شد. زمانی که ایتن هنوز زنده بود، این کتاب بازبینی و به روز شده است و شامل مطالب جدیدی از دوره پایه در باهاموس، و همچنین نمونه های بصری و توضیحات و اصلاحات انجام شده در مورد دوره های آموزشی بعدی است: در برلین (1926-1932)، کرفلد (1932-1938) و زوریخ (1938-1960).

دوره ابتدایی در باهاوس به عنوان آزمایشی برای سنجیدن دانش آموزان با تحصیلات متفاوت طراحی شده است تا به آنها در انتخاب شغل در هنر کمک کند. هر یک از بیش از 200 تصویر بازتولید شده در کتاب به تفصیل توضیح داده شده است تا به خواننده کمک کند تا هدف را درک کند. آموزش هنر به دانشجویان شامل مطالعات طبیعت، اشکال و انتزاعات ناب، کارهای سه بعدی و پروژه های هنرهای کاربردی است.
علاوه بر این، این کتاب شامل مطالب هیجان انگیز در مورد ارزیابی آموزش هنر مدرن است. این کتاب جذابیت جهانی برای یک دوره پایه به عنوان وسیله ای برای رشد خلاقیت فردی دارد و امروزه دانش آموزان و معلمان هنر می توانند از آن به عنوان پایه ای برای دروس پایه خود استفاده کنند.
ایتن عناصر رنگ نزدیک به 160 نمودار، دیاگرام، و نقاشی تمام رنگی، اولین انتشار تئوری های رنگ معلم و نقاش معروف باهاوس را نشان می دهد. هر دو ماهیت فیزیکی و احساسی رنگ مطالعه می شود. هفت تضاد رنگی اصلی به تفصیل بررسی شده و با 28 بازتولید تمام رنگی از شاهکارهای نقاشی، از هنر ویترای شارتر گرفته تا بوم‌های درخشان پیکاسو روشن شده‌اند. تأثیرات روانی، نمادین و فکری رنگ به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین شامل نمایشی از نظم ترکیبی، بحث در مورد جلوه‌های رنگ در طبیعت، و نمایش‌های ارزشمند تکنیک‌هایی برای ترکیب دو یا چند رنگ به‌صورت هماهنگ در کنار هم است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات