كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ایبیش

ایبیش

نویسنده: سلیمان ولی اف
مترجم: ابراهیم دارابی
ناشر: معلمان تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ : 1

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

بچه ها شما قصبه ما را دیده بودید؟
روستای ایبیش در شبه جزیره ی آبشوران روى تپه‏ ى کوچکى قرار دارد، این روستا سال ها پیش پر از درخت هاى انگور بوده است. اما کم کم ملاکان بزرگ زمین ها را از دست دهقانان بیرون آورده اند و در آنجا به اکتشاف و استخراج نفت پرداخته اند. کم‏ کم انجیرهاى زرد شیرین باغ ها به فراموشی سپرده شده و در عوض دود چراغ هایى که با نفت سیاه مى ‏سوزند، همه جا را فرا گرفته است. کم‏ک م نفت روى آب را فرا می گیرد و پرهای پرندگانی که براى آب تنى مى‏ آیند نفتى می شود.

ایبیش با دوستش جبى هر روز با پارچه نفت ها را جمع مى‏ کنند و مى ‏فروشند ولى فرخ پسر ارباب با آن دو مخالف است و همیشه با آنها دعوا و کتک کارى دارد. اختلاف آنها سبب شده است که پدر ایبیش را از کارخانه بیرون کنند و زندگى آنها سخت شده است. ایبیش از این موضوع سخت ناراحت است و دلش براى مادر و خواهرانش مى ‏سوزد. او همواره در فکر حکومتى مردمی است که پدرش در خانه از آن حرف مى ‏زند. او در شب عید تصمیم می گیرد به شورستان برود و پرنده ‏اى شکار کند تا آنها نیز بتوانند شامى براى شب درست کنند. وقتى براى گرفتن پرنده می رود، با فرخ روبه رو می شود ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ایبیش

  • 150,000ریال
  • 120,000ریال

برچسب ها: سلیمان ولی اف, ابراهیم دارابی, داستان های آذری, داستان های آذربایجانی, افسانه های ترکی, کتاب ایبیش