کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
اگمنت ، نمایشنامه

اگمنت

نویسنده: گوته
مترجم: محمد باقر هوشیار
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1342 -دوره چاپ :  1

کمیاب - کیفیت : خوب ~ عالی؛حدود 30 صفحه کتاب کمی چروک خورده است؛جلد کتاب آفتاب خوردگی دارد ؛واجد فرمان

 

مروری بر کتاب

اگمنت یکی از نمایشنامه های تاریخی گوته، بزرگترین شاعر و نویسنده آلمان است.داستان آن از سرگذشت غم انگیز اگمنت سردار هلندی گرفته شده که به دست اسپانیائیها محکوم می گردد و اعدام می شود.

گوته در اگمونت از يك موضوع تاريخي قرن شانزدهم كه براي او بيانگر تاريخ اوليه آلمان است، بهره جسته و با اعمال تغييرات مطابق ديدگاه خود شخصيتي آفريده است كه با تصورات او از يك درام تاريخي كه تلفيقي از گذشته و حال، رئاليسم و ايده آليسم است، سنخيت داشته باشد. گوته از اگمونت كه در تاريخ شخصيت برجسته اي نيست، جواني ساخته است كه از تمامي وابستگي ها رهاست و يك عاشق بي پرواي باب ميل اوست و قرابت وي به مردم براي او انساني است.

اگمونت گوته بسيار دوست داشتني تر از اگمونت تاريخي است و از محبوبيت خاصي در بين مردم برخوردار است. شخصيت به تصوير كشيده شده در اين درام تاريخي براي گوته كه در دوران جواني خود شيفته عدالت خواهي و آزادي بود، سمبل مبارزه بر عليه استبداد مي باشد، استبدادي كه از آن گوته و اگمونت بيزار بودند. در اين مقاله تفاوت شخصيت تاريخي اگمونت و شخصيت ارايه شده از وي در درام تاريخي اگمونت و هدف گوته از ارايه چنين شخصيتي در زمان تحرير آن مورد مداقه قرار مي گيرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اگمنت ، نمایشنامه

  • 200,000ریال

برچسب ها: گوته, محمد باقر هوشیار, نمایشنامه آلمانی, گوته, داستان های آلمانی, کتاب های نایاب, کتاب اگمنت