منو
سبد خرید

اگزیستانسیالیسم ...؟

اگزیستانسیالیسم ...؟
اگزیستانسیالیسم ...؟
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146993 - 68/2
  • وزن: 0.30kg
500,000 ریال

اگزیستانسیالیسم 

نویسنده: پل فولیکه 
مترجم: ایرج پورباقر
ناشر: تائید 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ برخی سطور حدود 3 صفحه مقدمه کتاب علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب 

پل فولکیه  فیلسوف و متفکر فرانسوی در قرن بیستم بود. عمده آثار وی در حوزه متافیزیک، فلسفه، و نقد مبانی اگزیستانسیالیسم و هستی‌شناسی است. وی در مقدمه کتاب می گوید: اگزیستانسیالیسم، مسلکی است درباره اثبات برتری "وجود". اما برتری وجود نسبت به چه چیز؟

و سپس در باب تفاوت های "جوهر" و وجود بحث کرده و سعی می کند مقام اگزیستانسیالیسم را در فلسفه غرب جدید، در نسبت با قدمای فلسفه مشخص نماید. مساله "وجود" را در آراء افلاطون و ارسطو و متالهان قرون وسطایی ببررسی می نماید و در نهایت به بحث اراده، اخلاق و خداوند و انسان می رسد.

هستی‌گرایی یا اگزیستانسیالیسم جریانی فلسفی و ادبی است که پایه آن بر آزادی فردی، مسئولیت و نیز نسبیت‌گرایی است. از دیدگاه اگزیستانسیالیستی، هر انسان، وجودی یگانه‌است که خودش روشن کننده سرنوشت خویش است.اگزیستانسیالیسم از واژه اگزیستانس به معنای وجود بر گرفته می‌شود. سورن کی‌یرکگارد را نخستین اگزیستانسیالیست می‌نامند، میان «اگزیستانسیالیسم بی‌خدایی» و «اگزیستانسیالیسم مسیحی» تفاوت هست. از میان شناخته شده‌ترین اگزیستانسیالیست‌های مسیحی می‌توان از سورن کی‌یرکگارد، گابریل مارسل، و کارل یاسپرس نام برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات