منو
سبد خرید

اکنکار فرقه ای تمامیت خواه

اکنکار فرقه ای تمامیت خواه
درحال حاضر موجود نمی باشد
اکنکار فرقه ای تمامیت خواه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 80473 - 59/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 18
0 ریال

اکنکار فرقه ای تمامیت خواه

نویسنده: حسین بابازاده مقدم
ناشر: ابرار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 158
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

شبه عرفان «اک» تشابهات زیادی با بودیسم، هندوئیسم و کیش‌های باستانی شرق آسیا دارد و بر پایه آموزه‌های اومانیستی و منفعت‌طلبانه بنا شده و با دست یازیدن به جنبه‌های احساسی و عشق محور، درصدد حذف چهره دین و مذهب از زندگی مردمانی است که مؤمن به آئینی از شریعت‌های آسمانی‌اند و یا با ادعاهای بس مفصلی که برای بهبود زندگی افرادی که جایگزین خلاء عرفان و معنویت را در آموزه‌های «اک» جسته‌اند، سعی دارد به پیروان خود بقبولاند که رسیدن به خوشبختی و سعادت تنها با بهره‌گیری از تعالیم «اک» و اساتید آن میسر است. این مهم خلاصه تمام آن چیزی است که تا به امروز از لابه‌لای تعالیم «اک» دریافت می‌شود.

آنچه که طی مطالعه کتاب اکنکار: فرقه‌ای تمامیت‌خواه جلب توجه می‌کند معرفی دو عرفانیست که متاسفانه امروزه در کشور ما در قالب‌های مختلفی رواج پیدا کرده است. "عرفان سای‌بابا" و "عرفا اوشو".  این دو عرفان شاخه‌ای از عرفان اکنکار است.

کتاب اکنکار: فرقه‌ای تمامیت‌خواه دارای سه بخش اصلی است که هریک از بخش‌ها دارای عناوین فرعی مهمی هستند. عنوان اصلی بخش اول "اکنکار" است که خود دارای 6 بخش فرعی با نام‌های: لغات کلیدی، کتب و متون مقدس، فلسفه اک، اساتید اک، موقعیت امروزی قوانین و شرایط فرقه‌ای اک و فلسفه و شیوه آموزش به نوآموزان اکیست یا چلاها است.

"نقد و بررسی مبانی معرفتی" عنوان بخش دوم است که دارای عنوان فرعی چون: اکنکار و نفی شریعت، انکار معاد و طرح مسئله تناسخ و فعالیت‌های اکنکار در ایران است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات