اکنکار ؛ ندای الهی

اکنکار ؛ ندای الهی

نویسنده: پال توئیچل
مترجم: رضا جعفری
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد


مروری بر کتاب 

فلوت خدا

اکَنکار طریقت قدیمی است که در حدود سال ۱۹۶۵ از حالت پنهانی در آمد. بنیانگذار این طریقت پال توئیچل بود. مرکز این طریقت در شهر چن‌هسن در ایالت مینه‌سوتا در آمریکا است. افزودن نکته اي لازم است و ان اينکه سري پال توئيچل از سوی نظام وايراگی مامور احياي طريقتی باستانی گشت که ان را به نام باستانی اکنکار به جهانيان معرفی کرد. اکنکار ریشه ای باستانی دارد که در عصر حاضر از خفا به عيان رو کرد. معنای آن همکاری با خداوند می باشد. پیروان این طریقت معتقدند که اکنکار دانش باستانی سفر روح است.

مقوله‌ای درباره انعکاس آگاهی درونی است که از میان وضعیت‌های تحتانی به وضعیتهای شعفناک و نشئه‌آور الهی سفر می‌کند. این عمل از طریق دسته‌ای از تمرینات معنوی انجام می‌گیرد که پیروان این علم از آن آگاهند.اكنكار بر ارزش تجربيات معنوى به عنوان طبيعى‌ترين راه بازگشت به سوى خداوند تاكيد دارد. اين راه به شما مى‌آموزد كه چگونه براى افزايش آگاهى و لذت بردن از آزادى معنوى به درونتان بنگريد و گوش فرا دهيد. توسط آموزشها و تمرينات معنوى اكنكار خواهيد توانست يك زندگى شاد، پر ثمر و متعادل داشته باشيد و همچنين به اكتشاف جهانهاى معنوى خداوند بپردازيد.

همچنين آموزشهاى اكنكار بر دو ويژگى روح مقدس يعنى نور و صوت تاكيد دارد و توسط اين آموزشها خواهيم توانست با نور و صوت خداوند ارتباط برقرار كنيم و آنرا ببينيم و بشنويم. با بهره بردن از آموزشهاى اكنكار و تمرينات معنوى آن خواهيم توانست حضور روح مقدس را در زندگيمان تشخيص دهيم و مى‌آموزيم كه ما روح هستيم، بارقه‌اى از خداوند كه براى كسب تجربيات معنوى به اين دنيا فرستاده شده‌ايم. و همينطور كه شكوفايى معنوى حاصل مى‌كنيم، مى‌آموزيم كه عشق خداوند را از طريق خدمت به ديگران بيان كنيم … 

در این کتاب با قوانین معنوی نانوشته اشنا می شوید. این قوانین برای درک منشا مشکلات روزمره بسیار سودمند هستند. با نیل به این ادراک هدف معنوی خود را در مقام روح کشف می کنید. اگر می خواهید ارباب تقدیر خود گشته و به همکاری اگاهانه با خداوند…

مقصود اصلی از سفر روح یافتن اقلیم بهشتی خداست. سفر روح کلید اصلی برای گشودن اسرار جهان معنوی است. این ، وسیله‌ای است برای رسیدن به اقلیم روح که به عنوان سرزمین بهشت شناخته شده است. جایی که خدا سرچشمه خود را در مرکز تمامی هستی‌ها تأسیس کرده است. جدای از این حقیقت، ما مقصودی دیگر برای اکنکار در جهانی که در آن زندگی می‌کنیم می‌یابیم و آن حل مسائل زندگی‌مان از طریق سفر روح است

همگی برای سفر به جهان های اثیری، ذهنی و روح آماده شوید. پرواز هم اکنون آغاز می شود. خوش آمدید!جهان های آسمانی فراسوی دید آدمیان قرار دارند. ولیکن همانقدر واقعی هستند که زمینی که بر آن قدم بر میداریم.سفینه های فضائی قرن بیستم آدمی را به سوی مرزهای شگفت انگیز فضا پرتاب کرده اند. اما تکلیف کیهان های درون چیست؟ متاسفانه این اقالیم همچنان چون سیاه چاله ای در پس پرده راز و ابهام باقی مانده اند.

سرعت های برق آسای امروز فرصت زیادی برای این سوال باقی نمی گذارند: من در این دنیا چه می کنم؟ جستجوی ما برای عشق، حکمت، و آزادی تا بدینجا بیشتر راه بیهودگی پیموده است. آنگاه چشممان به واژه افسونگر سفر روح می افتد! آیا شهامت این امیدواری را داریم؟

آزادی، کمال، خردمندی، آگاهی، امنیت، رهایی از قانون علیت، تناسخ و ... همه و همه کلماتی است که درعرفان اکنکار به فراوانی از آن یاد می‌شود. در میان بسیاری از سر فصل‌های کتب اکنکار با مطالبی همچون «کاربرد اکنکار در حل مشکلات زندگی» مواجه می‌شویم. در این مکتب مهم‌ترین و شاید تنها‌ترین روش برای حل مشکلات زندگی، فراگیری و تمرین عملی‌ای نیست جز «سفر روح».

تمامی نوع بشر به دو گروه تقسیم می‌شوند. مانوموخ‌ها و گوروموخ‌ها . معنای این دو کلمه یکی مانوموخ یعنی کسی است که از اوامر ذهنش پیروی می‌کند و دیگری گوروموخ به معنای شخصی است که از ماهانتا، استاد حق در قید حیات (مکتب اکنکار) تبعیت می‌کند.

مانوموخ‌ها تابع ذهن هستند و هوس‌های او را اطاعت و به میلش حرکت می‌کنند. چنین شخصی برده ذهن و نفسانیت آن است و لیکن شخصی که همواره روی به استاد حق دارد انسانی آزاده است ... استاد حق راه را به او نشان می‌دهد و هیچکس تا به حال نتوانسته که آن را بدون کمک وی و به تنهایی بیابد. سفر روح و به کار گرفتن روشی که اک نام دارد (سفر روح) گریز ناپذیر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اکنکار ؛ ندای الهی

  • ناشر: دنیای کتاب
  • کد کتاب: 98937 - 113/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پال توئیچل, رضا جعفری, اکنکار, سفر روح, تناسخ, عرفان غرب, فرا روانشناسی, اک ویدیا, کتاب اکنکار ؛ ندای الهی