اوژنی گرانده

اوژنی گرانده

نویسنده: انوره دو بالزاک
مترجم: عبدالله توکل
ناشر: پیشرو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1341 - دوره چاپ:

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب
مصور

این نخستین کتاب از کتابهای بزرگ او و به قولی شاهکار اوست.در شهر سومور باباگرانده سخت‌گیر، بشکه‌ساز سابق، در پرتو سلسله‌ای از سوداگریهای موفقیت‌آمیز ثروتی اندوخته است که با خستی بی‌پروا و ددمنشانه افزایش می‌دهد.

خواننده به آغوش خانواده‌ای برده می‌شود که نانون مستخدمه وفادار، و همسر بی‌اراده گرانده و دختر او، اوژنی جوان را در برمی‌گیرد. اوژنی دختری است که زیبایی جذاب و روح نجیب و لطیفی دارد و حرص و طمع دو خانواده بزرگ وابسته به بورژوازی شهر یکی خانواده کروشو و دیگر خانواده دگراسن به امید ازدواج با این وارث بسیار توانگر باباگرانده در پیرامون او معرکه‌ای به راه انداخته است.

...در برخی از شهرستانها خانه هایی هست که دیدارشان مثل تاریکترین صومعه ها، گرفته ترین دشتها یا غم انگیزترین ویرانه ها اندوهی در دل برمی انگیزد وشاید سکوت صومعه ها، بی باری و خشکی دشتها و اندوه مرگ آلود ویرانه ها یکجا در این خانه ها باشد.حیات و حرکت در آنجا چندان آرام و اندک است که اگر غریبی به این ناحیه بیاید و چشمش ناگهان به نگاه بی فروغ و سرد موجود بیحرکتی برنخورد که صورت راهب مانندش به صدای پای ناشناسی از پنجره بدر می آید این خانه ها را بی سکنه می پندارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اوژنی گرانده

  • ناشر: پیشرو
  • کد کتاب: 62947 - 63/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: انوره دو بالزاک, عبدالله توکل, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, بالزاک, کتاب اوژنی گرانده