منو
سبد خرید

اودیسه ؛ متن کامل

اودیسه ؛ متن کامل
اودیسه ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 123244 - 97/5
  • وزن: 0.60kg
550,000 ریال

ادیسه

نویسنده: هومر
مترجم: سعید نفیسی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 576
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

ایلیاد، ادیسه و انه اید از آثار حماسی بزرگ یونان و روم هستند كه در فرهنگ و ادبیات اروپایی همان اهمیت و ارجی را دارند كه شاهنامه ی فردوسی برای ایرانیان دارد.

ادیسه سرگذشت بازگشت یکی از سران جنگ تروا (ادیسیوس یا الیس) فرمانروای ایتیکا می‌باشد. در این سفر که بیش از بیست سال به درازا می‌انجامد ماجراهای مختلف و خطیری برای وی و همراهانش پیش آمده. در نهایت ادیسیوس که همگان گمان مینمودند کشته شده، به وطن خود باز گشته و دست متجاوزان را از سرزمین و زن و فرزند خود کوتاه می‌کند.

منظومه اودیسه شاهکار دوم هومر، شاعر بزرگ یونانی، و از معروف‌ترین آثار ادبی جهان است. این منظومه که مانند ایلیاد شامل بیست‌و‌چهار سرود است، داستان پرمغز و شاعرانه‌ای از بازگشت اولیس، پهلوان نامدار جنگ ترواست که در راه گرفتار سرگشتگی‌ها و حوادث ناگواری می‌شود. در زادگاه او زن وفادارش، پنلوب، و پسر پاکزادش، تلماک، چشم به راه او هستند، ولی گروهی مردم تن‌پرور که اولیس را نابود شده می‌پندارند، می‌خواهند زن زیبای وی را ناگزیر کنند شوی دیگری برگزیند.

اولیس ناشناس به زادگاه خود باز می‌گردد و از خواستگاران بی‌شرم همسر خویش انتقام می‌کشد. این منظومه دلکش با بیان شاعرانه شیوایی به پایان می‌رسد. در ترجمه اودیسه نیز مانند ترجمه ایلیاد کوشش شده که شیوه اصلی و روش شاعرانه آن حفظ شود. ایلیاد و اودیسه لازم و ملزوم یکدیگرند و کسانی که ایلیاد را خوانده‌اند به همان اندازه از خواندن اودیسه بهره‌مند خواهد شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات