دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

انقلاب ناتمام اینشتین

انقلاب ناتمام اینشتین
-10 %
انقلاب ناتمام اینشتین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 167547 - 78/2
  • وزن: 0.30kg
720,000 ریال
800,000 ریال

انقلاب ناتمام اینشتین

نویسنده: لی اسمولین
مترجم: علی سمائی
ناشر: معین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1400 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

در جستجوی آنچه ورای کوانتوم نهفته است

ما انسان‌ها همواره در تشخیص مرز بین خیال و واقعیت مشکل داشته‌ایم. برای توضیح جهان داستان‌هایی می‌سازیم و چون قصه‌گو‌های ماهری هستیم، شیفته‌ی این داستان‌ها شده و بین تصور خود از جهان و خود جهان دچار اشتباه می‌شویم. این سردرگمی دانشمندان را به اندازه عامه‌ی مردم پریشان می‌کند اما در واقع تاثیر بیشتری بر ما (دانشمندان) می‌گذارد زیرا که در جعبه ابزار خود داستان‌هایی چنان قدرتمند داریم.

هر چه جهان طبیعی را بیشتر درک می‌کنیم و به سمت پدیده‌های کوچکتر و بنیادی‌تر حرکت می‌کنیم، موفقیت‌های ما موانع جدیدی بر سر راه پیشرفت‌های بعدی قرار می‌دهد. برای این که متوقف نشویم باید بین اطمینان موجه نسبت به قدرت دانش موجود و آگاهی حاد از این امر که حتی موفق‌ترین فرضیه‌های ما تا چه حد فرضی هستند، تعادلی برقرار کنیم. درس دشواری که باید بیاموزیم این است که ادراک ما تا حدی تحت تاثیر حقیقت قرار می‌گیرد و به طور کلی این ادراکات توسط مغز ما ساخته می‌شود تا جهان را فقط به همان شکلی ارائه کند که برای یافتن راه خود در طبیعت به آن نیاز داریم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات