منو
سبد خرید

انقلاب را به خاطر می‌آورید ؟

انقلاب را به خاطر می‌آورید ؟
انقلاب را به خاطر می‌آورید ؟
  • موجودی: موجود
  • مدل: 126204 - 111/4
  • وزن: 0.30kg
200,000 ریال

انقلاب را به خاطر می‌آورید ؟

نویسنده: آنتونیو نگری - ماریو ترونتی
مترجم: ایمان گنجی - کیوان مهتدی
ناشر: روزبهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

چپ معاصر ایتالیا

کتاب پس از یادداشت مترجمان که بر مغفول ماندن سنت چپ ایتالیایی برخلاف چپ آلمانی و فرانسوی در ایران تاکید می کنند، دو بخش اصلی دارد:

نخست «چهار مقاله از چهار فیگور مهم متعلق به سنت مارکسیسم اتونومیستی» یعنی ماریو ترونتی (استراتژی امتناع)، آنتونیو نگری (کمونیسم چیست؟)، پائولو ویرنو (10 تز در باب مالتیتود) و موریتزیو لاتزاراتو (کار غیرمادی). در ابتدای هر مقاله هم معرفی توضیح مختصری درباره مولف و زندگی و فعالیت هایش آمده است. اما بخش دوم که حکم ضمیمه کتاب را دارد «دو مقاله جمعی از زندانیان 1979 «اتونومی»، شرح بازجویی آنتونیو نگری در آن سال و نامه سرگشاده ژیل دلوز فیلسوف فرانسوی به قضات پرونده وی است.»

کتاب دو موخره راهگشا نیز دارد: یکی مقاله یی آموزنده با عنوان «زایش و تکوین مارکسیسم ایتالیایی» که اگر قدیم بود، در اول کتاب منتشر می شد و دوم فرهنگ مهم ترین مفاهیم کتاب که نقش موثری در فهم بهتر آن دارد.

مقالات کوتاه است و نثر آن برخلاف نمونه های مشابه روان و قابل فهم است، خلاصه مترجمان تلاش قابل قبولی کرده اند که انقلاب را به خاطر ما آورند، کوشش ارزشمندی که با صفحه آرایی زیبا و متناسب موجب می شود به هیچ وجه این مقوله مهم یعنی انقلاب را از خاطر نبریم، تا جایی که نگارنده این متن که سخت می کوشد انقلاب را فراموش کند. نتوانست بر وسوسه درونی اش غلبه کند و با وجود کتاب هایی که در فهرست انتظار داشت، این کتاب را بدون نوبت خواند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات