كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
انقلاب تکاملی اسلام

انقلاب تکاملی اسلام

نویسنده: جلال الدین فارسی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 750
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ : 1

کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

جامعه‏ ی عرب در ثلث اخیر زندگانی «محمد بن عبدالله»(ص) سراپا دگرگون گشت. تحویل عظیمی که در آن رخ داد یک انقلاب اجتماعی کامل عیار بود. انقلاب چند جنبه داشت و در همه ‏ی جامعه و از هر جهت تغییر ایجاد کرد. از طرفی جهت آن تکاملی بود نه انحطاطی. کلی و تکاملی بودن انقلاب مورد نظر، آن را اهمیت شایان و فراوان بخشیده است.


اینکه در آن جامعه و تاریخ یک انقلاب اجتماعی کلی و کامل و تکاملی بوقوع پیوسته یک حقیقت مسلم تاریخی است. هزاران سند تاریخی برای اثبات آن وجود دارد، و هزاران محقق از اقوام و ملل و قاره‏ه ای مختلف وجود آن را اعتراف کرده و باور داشته ‏اند.

در این کتاب، اسناد بسیار و متقن و روشن در این زمینه ارائه شده بطوری که با مشاهده و مطالعه‏ ی آن‏ها وقوع انقلابی با چنان خصوصیاتی حتی از یک انقلاب معاصر و مشهور یقینی ‏تر و روشن‏تر بنظر می‏رسد. در پرتو توده ‏ی انبوه اسناد و مدارک تاریخی، با وجود گذشت زمان، چنان تصور روشنی از آن انقلاب در تاریخ ترسیم شده که شاید مبالغه ‏آمیز نباشد اگر گفته شود که از تصویر انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب اکتبر روسیه و نظائر آن روشن‏تر و دقیق‏تر است.

فهرست 

منع رجعت اقتصادی در قرآن کریم
منع رجعت اقتصادی در سنت
دوره ابوبکر 
دشواری رجعت اقتصادی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انقلاب تکاملی اسلام

  • 600,000ریال

برچسب ها: جلال الدین فارسی, تاریخ اسلام, جامعه شناسی اسلام, تاریخ اعراب, کتاب انقلاب تکاملی اسلام