منو
سبد خرید

انقلاب اسلامی و ریشه های آن

انقلاب اسلامی و ریشه های آن
درحال حاضر موجود نمی باشد
انقلاب اسلامی و ریشه های آن
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 150929 - 83/4
  • وزن: 0.60kg
0 ریال

انقلاب اسلامی و ریشه های آن

نویسنده: عباسعلی عمید زنجانی
ناشر: طوبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 375
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 7

کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

مهم‌ترین مشکل این کشور در گذشته، این بود که آن رژیم، رژیم منحوس پهلوی وابسته به امریکا و قبل از آن، وابسته به انگلیس بود! آن‌ها میگفتند چه کسی بیاید بالا و نخست‌وزیر، یا مسئول، یا وزیر یا مدیر شرکت نفت شود و یا فلان شغل را داشته باشد. آمریکاییها که میگفتند، آن‌کس را مقام و مسئولیت بالا میدادند. هرکس را هم که دشمنان خارجىِ این ملت میخواستند از صحنه کنار برود، این‌ها رژیم پهلوی همه‌ی قدرتشان را به کار میانداختند که او را کنار بزنند.

در این مملکت، اگر کاری به نفع آمریکاییها بود، به وسیله‌ی آن دستگاه انجام میگرفت. اگر کاری به ضرر آن‌ها و به نفع مردم بود، انجام نمیگرفت؛ بلکه با آن کار، مقابله هم میشد. استقلال نداشتنِ !!! یک کشور، این‌گونه است.

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حادثه‌ حیرت‌انگیزی برای مردم جهان بود؛ انقلابی که با مشکلات گوناگون کشور و معضلات سیاسی منطقه و جهان روبه‌رو و سرآغاز دگرگونی‌های غیرقابل پیش‌بینی شد.این رویداد بزرگ قرن از یک سو معادله‌های سیاسی استکبار را در ادامه سیاست تقسیم استعماری جهان به هم زد و از سوی دیگر یکی از مقتدرترین رژیم‌های وابسته به قدرت‌های بزرگ را در کشوری که از نظر استراتژیکی و اقتصادی با اهمین بود ریشه کن کرد. مهم‌تر اینکه انقلاب اسلامی با ایجاد آگاهی عمیق در میان ملت‌های مسلمان جهان، به ویژه کشورهای اسلامی زمینه بینش‌ها، گرایش‌ها، حرکت‌ها، سازماندهی‌ها و تحولات سیاسی مهمی را فراهم کرد. 

ظهور یک جریان سیاسی بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در سطح جهانی مطرح کرد و چشم‌اندازی امید بخش از وحدت جهان اسلام حرکت به سوی بازیابی خویشتن خود و ایستادگی در برابر کهنه و نو پیش روی مسلمانان قرار داد. این نهضت یک میلیارد مسلمان مشتاق ولی ناامید جهان نوید ایجاد قطب سیاسی جدید و فروریزی رژیم‌های تحمیلی را داد و در مقابل موجی از وحشت در دل حکومت‌های استکباری و استبدادی جهان ایجاد کرد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات