دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

انقراض قاجاریه و تشکیل سلسله پهلوی

انقراض قاجاریه و تشکیل سلسله پهلوی
انقراض قاجاریه و تشکیل سلسله پهلوی
درحال حاضر موجود نمی باشد
انقراض قاجاریه و تشکیل سلسله پهلوی
انقراض قاجاریه و تشکیل سلسله پهلوی

انقراض قاجاریه و تشکیل سلسله پهلوی

نویسنده: حسین مکی
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1325 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو 

 

مروری بر کتاب 

تاریخ بیست ساله ایران 3 ؛ مصور

انقراض سلسله کهن سال قاجار و تشکیل سلسله پهلوی یکی از حوادث سیاسی مهمی است که باب شایان بحث و قابل توجهی را در تاریخ گشوده است.این حادثه عظیم که بر اثر جنگهای ممتد و متمادی امپریالیسم فئودال و بورژوازی روسیه تزاری با امپریالیسم و بورژوازی بریتانیا در میدان نبرد و کارزار ایران روی داده است، شایان دقت فراوان و توجه کامل می باشد....

تاریخ بیست ساله ایران، نام اثری است هشت جلدی به نگارش و تألیف (و تحقیق) حسین مکی. این اثر از بسیاری از جهات یک اثر منحصر به فرد محسوب می‌گردد. برای نخستین بار در طول تاریخ معاصر ایران، نگارش و نشر یک اثر بیش از چهل سال به طول انجامیده‌است. این اثر که بخش‌هایی از مجلد نخست آن در سال ۱۳۲۱ در روزنامه مهر ایران منتشر می‌شده، سر انجام در سال ۱۳۶۴ (جمعا چهل و سه سال) به چاپ جلد نهایی (جلد هشتم) رسیده‌است.
بر خلاف نام کتاب، این اثر به شرح وقایع ۱۲۹۹ تا ۱۳۲۳ (بیست و چهار سال) می‌پردازد. برخی معتقدند که کتاب‌های زندگانی سیاسی سلطان احمد شاه و نفت و نطق مکی (هر دو به قلم همین نویسنده) را نیز می‌توان به عنوان مقدمه و موخره تاریخ بیست ساله ایران در نظر گرفت.

در خصوص این کتاب، مقالات مختلفی توسط نویسندگان داخلی و خارجی معاصر نگاشته شده و اسناد گزارش‌ها و گزارش‌های زیادی هم در ساواک و تامینات تهیه گردیده‌است. از نقاط قوت این کتاب به نحوه استدلال و منابع قوی که در این کتاب استفاده شده و نیز به نثر افشاگرانه مکی در تألیف آن می‌توان اشاره نمود. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات