دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

انسان کامل

انسان کامل

نویسنده: مرتضی مطهری
ناشر: صدرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 330
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 46

کیفیت : درحد نو ؛ برخی سطور حدود 10 صفحه کتاب علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب

کتاب «انسان کامل» شامل 13 سخنرانی استاد مرتضی مطهری در سال 1353 است که در ایام ماه مبارک رمضان ایراد شده است.موضوع اصلی کتاب، معرفی انسان نمونه و الگوی تربیتی مورد نظر اسلام است که استاد مطهری از آن به عنوان انسان کامل یاد می‌کند.

در این کتاب مرتضی مطهری به معرفی انسان نمونه و الگوی تربیتی از نظر اسلام پرداخته و چنین انسانی را به‌عنوان انسان کامل معرفی کرده است. در کتاب انسان کامل مطالب و تعالیمی ارائه شده است که می‌توان از نظر اسلام چهره‌ی روحی و معنوی انسان کامل را شناسایی کرد. در این کتاب راه‌کار‌هایی وجود دارد که اگر به آن‌ها عمل کنیم، می‌توانیم جامعه‌ی آرمانی خود را بسازیم. اما اگر انسان کامل از منظر اسلام را نشناسیم، نمی‌توانیم خود را مسلمان کامل یا حتی نیمه کامل بدانیم. 

مرتضی مطهری با یک سبک ویژه که خود آن را ابداع کرده بود، آموزه‌های اسلام را بیان می‌کرد. او در نوشته‌ها و سخنرانی‌هایش تلاش کرد تا از بیان این آموزه‌ها در قالب‌های پیچیده دوری کند و با لحنی آسان و قابل فهم دستورات اخلاقی و اجتماعی دین اسلام را به مردم عادی، دانش‌جویان و مخاطب‌هایش معرفی کند. کاری که تا آن زمان کم‌تر کسی انجام می‌داد. در آن زمان علما و روحانیون با همان لحن و بیانی که در کلاس‌های درس‌شان صحبت می‌کردند، سخنرانی می‌کردند اما شهید مطهری بیانی روان و شیوا را برای انتقال این آموزه‌ها انتخاب کرد. انتخابی که از طرف مردم بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات