كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
انسان و کیهان در ایران باستان

انسان و کیهان در ایران باستان

نویسنده: فیلیپ ژینیو
مترجم: لیندا گودرزی
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 7 

 

مروری بر کتاب 

انسان و کیهان در ایران باستان مجموعه سخنرانی‌های فیلیپ ژینیو، ایران‌شناس بزرگ فرانسوی، در دانشگاه آکسفرد است که آن‌ها را در آوریل و مه سال ۱۹۹۶ ایراد کرده است. ژینیو در این سخنرانی‌ها به انسان‌شناسی کهن ایرانیان پرداخته است؛ منظور از انسان‌شناسی تصوری است که انسان آن دوره از خود و وضع جسمانی و روحانی‌اش و نسبت خویش با جهان داشته است. پیش از ژینیو نیز متخصصان برجسته‌ای به این موضوع پرداخته‌اند، اما او سعی کرده است با بهره‌گیری از منابع سریانی به نتایج تازه‌تری در این‌باره دست یابد. او در این مجموعه درباره‌ی پاره‌ای از مسائل مهم در کیهان‌شناخت و انسان‌شناخت و عرفان زردشتی بحث کرده است که شناخت کل دین وابسته به شناخت آن‌هاست و هنوز هم در فهم آنها اشکلاتی هست.

فلیپ ژینیو می‌گوید ایران باستان به پرسش‌های اساسی انسان درباره‌ی اساس هستی، سرشت انسان و نقش او بر روی زمین و ارتباطش با کیهان پاسخ‌هایی اصیل داده است. کتاب انسان و کیهان در ایران باستان مجموعه سخنرانی‌های او در این‌باره است که در سال 1996 در دانشگاه آکسفورد ایراد کرده است. او در این مجموعه، پاره‌ای مسائل را درباره‌ی کیهان‌شناخت و انسان‌شناخت و عرفان زردشتی روشن می‌کند که شناخت کل دین وابسته به شناخت آن‌هاست و هنوز هم در فهم آن‌ها اشکلاتی هست.

ژینیو در شش فصل کتاب روح نامیرای انسان، تن انسان و پزشکی قدیم، ارتباط انسان با کیهان، ارتباط انسان با عالم غیب و هویت زردشتی را تشریح می‌کند. او به سرشت، اجزای گوناگون و وضع انسان در دو جهان مادی و روحانی می‌پردازد و کوشش‌های انسان را برای برقرای ارتباط با جهان ماورا که همواره یکی از دغدغه‎های اصلی بشر بوده، مد نظر قرار می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انسان و کیهان در ایران باستان

  • ناشر: ماهی
  • کد کتاب: 89465
  • موجودی: در انبار
  • 180,000ریال
  • 160,000ریال

برچسب ها: فیلیپ ژینیو, لیندا گودرزی, ادیان ایرانی, اساطیر ایران, عرفان پارسی, زرتشت, زرتشتیت, کیهان شناسی, آفرینش, کتاب انسان و کیهان در ایران باستان