کتاب انسان و جهان فراآگاهی ؛ حس ششم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب روانشناسی انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی

انسان و جهان فرا آگاهی

نویسنده: محسن فرشاد
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

حس ششم

ما با تمام جهان دارای اتحاد ماهیتی هستیم، روح انسان و کیهان دو جهان درونی و بیرونی می‌باشد که یک جوهر واحد را تشکیل می‌دهد و شناخت هر یک منجر به شناخت دیگری خواهد شد. این عقیده دارای آثار متافیزیکی است که در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

حس ششم (sixth sense) به حسی گفته می‌شود که وابسته به هیچ‌یک از حواس پنجگانه فیزیکی نیست و برای رسیدن به درک ماواری طبیعه‌، از طریق ذهن دریافت اطلاعات می‌کند.

طبق گفته متخصصان، افراد دارای این حس، می‌توانند بدون استفاده از حواس پنج‌گانه مواردی را حدس زده و در مورد آن اطلاع حاصل کنند. بعضی معتقدند همه آدم‌ها تا حدی چنین توانایی را دارند اما این قابلیت در بعضی‌ها بیشتر است و نمود خاصی پیدا می‌کند. برخی دیگر معتقدند این نوع ادراک فوق حسی را؛ همه مردم ندارند، و تنها در مورد بعضی از افراد که از استعداد ویژه‏ای برخوردار هستند، امکان پذیر است.

از این حس با عنوان ذهن و خرد کیهانی نیز یاد می‌شود؛ همانطور که مخلوقات خداوند شامل انسان، حیوانات و غیره دارای ذهن و خرد هستند، به همین ترتیب تمامی خلقت خداوند، یعنی کیهان، خود دارای ذهن و خرد کیهانی است که حاوی اطلاعات اصلی تمامی امور در کیهان است. این می‌تواند حاصل تفکر ذهن و خرد پروردگار باشد. با پیشرفت معنوی فرد، ذهن و خرد ناآشکار او، با ذهن و خرد کیهانی یکی می‌شود و بدین ترتیب است که فرد به اطلاعات تمامی خلقت خداوند، دسترسی پیدا می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انسان و جهان فراآگاهی ؛ حس ششم

  • 340,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: محسن فرشاد, حس ششم, فراروانشناسی, فرا آگاهی, پیشگوئی, کتاب انسان و جهان فراآگاهی ؛ حس ششم