دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

انسان موجود ناشناخته ؛ متن کامل ؛ سلفون

انسان موجود ناشناخته 

نویسنده: الکسیس کارل
مترجم: پرویز دبیری
ناشر: شهریار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ : 2

کمیاب - کیفیت :  درحد نو _ نو
 

 

مروری بر کتاب 

نویسنده در این کتاب سعی کرده است که بین «معلوم» و «محتمل» را به وضوح تمیز دهد و وجود «ناشناخته» را از «ناشناختنی» جدا کند و انسان را چون مجموعه مطالعات و تجربیاتی که در تمام اعصار و همه کشورها شده ، در نظر آورد.
ولی آنچه نگاشته، خود دیده و یا از دانشمندانی که با ایشان همکاری کرده فراگرفته است و توانسته تقریباً تمام اشکال فعالیت های انسانی را مطالعه کند.

در مورد انسان بسیاری از چیزها است که قهراً بدون جواب می ماند مثلاً می خواهیم بپرسیم چگونه می شود که نطفه محتوی یک تخم مرغ اخلاق و خصوصیات باطنی و ظاهری صاحب آن نطفه را در تمام مرغ ها به یک میزان حفظ میکند.

نویسنده این کتاب فیلسوف نیست، اهل علم است که قسمتی از عمر خود را در آزمایشگاهها برای مطالعه موجودات زنده و قسمتی از آن را در دنیای پهناور برای دیدن و شناختن افراد انسانی گذرانده است ومدعی نیست مسائلی را که خارج از قلمرو تحقیقات علمی واقعند، بداند.

کارل در این کتاب بحث می کند که انسان ها نمی توانند تمدن مدرن را با این سرعتی که پیش می رود دنبال کنند و در این راه دچار اضمحلال خواهند شد. آن ها مجذوب زیبایی های مربوط به علم ماده ی خنثی شده اند اما درک نکرده اند که بدن آن ها و آگاهیشان، تابعی در برابر قوانین طبیعت است. قوانینی که با وجود مبهم بودن، به اندازه قوانین نجومی بی رحم و تسلیم ناپذیرند. آنها نمی دانند که نمی توانند بدون تنبیه شدن، از این قوانین تخطی کنند.

بنابراین لازم است که انسان ها، ارتباطات لازم در زمینه ی کیهان، بشریت و خود درون و آنچه مربوط به بافت ها و ذهنشان می باشد را یاد گرفته و بشناسند. به تحقیق، انسان بالاتر از هر چیز دیگری قرار می گیرد. اگر انسان نابود شود، زیبایی تمدن و حتی عظمت و شکوه جهان مادی نیز ناپدید خواهد شد. بشریت باید توجه خود را از ماشین های بی روح و بی جان برگرفته و آن را به جسم و جان خود و به فرآیند های ارگانیک و روانی که این ماشین ها و جهان نیوتن و اینشتین را ایجاد کرده اند، باز گرداند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات