کتاب انسان شناسی هنر  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات ثالث

انسان شناسی هنر

نویسنده: ناصر فکوهی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 464
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

زیبایی،قدرت و اساطیر

در این کتاب موضوع پیچیده فرهنگ انسانی و علمی به زبانی ساده تشریح می‌شود. چنان‌که از عنوان آن نیز مشخص است، این اثر تنها «درآمد» و «مقدمه»‌ای برای آشنایی با این موضوع است؛ نباید تصور کرد این «مقدمه» دیدگاهی جامع یا نسبتاً جامع از این علم گسترده به خواننده عرضه می‌کند، یا اصولاً نویسنده چنین ادعایی دارد.

در حقیقت انسان‌شناسی به‌دلیل گستردگی زمانی و مکانی و وجود شاخه‌های تخصصی بسیار زیاد در آن امروزه به یکی از پیچیده‌ترین علوم انسانی تبدیل شده که هم‌زمان واجد دو بُعد مثبت و منفی است. انسان‌شناسی علمی به‌دلیل ماهیت بین‌رشته‌‌‌ای‌اش دایرهالمعارفی است که برای درک جهان پیچیده‌ی کنونی بهترین ابزار است.

البته انسان‌شناسی نیازمند تعامل با دیگر رشته‌ها و حوزه‌های تخصصی است. اما بُعد منفی در آن است که همان دلایل می‌توانند پژوهشگر ناآگاه را به‌سوی امور سطحی سوق دهند و مفاهیم پیچیده را به مفاهیم پیش‌ پا افتا‌ده‌ای تقلیل دهند که هیچ سودی نه برای خودش و نه برای دیگران نخواهند داشت.

در این کتاب همچنین تلاش شده است بر بُعد مثبت تأکید شود و خوانندگان را به پرهیز از بُعد منفی توصیه کند و امید است گروهی از آن‌ها به ادامه مطالعه و تحقیق در این حوزه تشویق شوند.

ناصر فکوهی متولد سال 1335 در تهران و دارای دکترای انسان‌شناسی سیاسی از دانشگاه پاریس است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انسان شناسی هنر

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 11356
  • موجودی: در انبار
  • 720,000ریال
  • 645,000ریال

برچسب ها: ناصر فکوهی, فلسفه هنر, انسان شناسی, کتاب انسان شناسی هنر