کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
انسان سازی در قرآن

انسان سازی در قرآن

نویسنده: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی
ناشر: موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 463
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب پیش روی، بخشی از مباحث اخلاقی آیت الله مصباح یزدی است. این اثر برگرفته از مجموعه سه جلدی اخلاق در قرآن است در قالبی متناسب با آموزش های از راه دور و به منظور استفاده در دانشگاه مجازی به همت حجت الاسلام و المسلمین آقای محمود فتحعلی تنظیم و تدوین شده است.

هدف اصلی کتاب ارائه مباحث اخلاق از دیدگاه قرآن کریم است. لازم به ذکر است مجموعه کتاب های معارف قرآن، اثر استاد مصباح یزدی، از جمله کتاب هایی است که با روش نوین بیش از بیست سال است که در دست رس دوست داران و پژوهشگران حوزه قرآن و معارف است.

استاد در این کتاب ها با ارائه دسته بندی جدید از معارف قرآن، تلاش کرده اند تا براساس آیات قرآن کریم، معارف این کتاب حیات بخش را به بحث گذاشته و نظر قرآن را در موضوعات بنیادین بیان کنند.

این مجموعه در طی سال های گذشته مورد استقبال طلاب و دانشجویان و مراکز گوناگون آموزشی قرار گرفته و بارها تجدید چاپ شده است، اما نیاز روز افزون جامعه دینی ـ فرهنگی و افزایش چشمگیر مخاطبان ازیک سو، و گسترش آموزش های از راه دور، که امکان دست رسی بیشتر و آسان تر را فراهم کرده است از سوی دیگر، دست اندرکاران مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی و بویژه معاونت پژوهشی را بر آن داشته تا در طرحی منطبق با اهداف و سرفصل های آموزش معارف دینی و قالبی متناسب با آموزش های از راه دور، برخی از کتاب های این مجموعه را در اختیار دانش پژوهان قرار دهند.

با توجه به توضیح فوق، اثر حاضر سومین کتاب از این مجموعه است که با عنوان «انسان سازی در قرآن» به دوستداران معارف قرآنی تقدیم می گردد.

این کتاب دارای بیست و چهار درس است که در ابتدای هر درس پس از بیان روان و ساده مطالب مطروحه، چکیده ای از آنها همراه با چند پرسش از متن، ارائه می شود. ضمناً تدوین کننده کتاب، برای فهم بهتر مباحث، قبل از ورود به هر درس در قالب عنوان « از دانشجو انتظار می رود...» سعی نموده تا به اهم مطالبی که قرار است مطرح شود، اشاره کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انسان سازی در قرآن

  • 300,000ریال
  • 215,000ریال

برچسب ها: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی, اسلام, فلسفه اسلامی, اخلاق اسلامی, شیعه, کتاب انسان سازی در قرآن