انسان در جستجوی معنی

انسان در جستجوی معنی

نویسنده: ویکتور فرانکل
مترجم: نهضت صالحیان - مهین میلانی
ناشر: درسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 255
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 18

 

مروری بر کتاب

معنی درمانی چیست؟

در این کتاب ما با هسته ی مرکزی اگزیستانسیالیسم رویاروی می شویم که اگر زندگی کردن رنج بردن است،برای زنده ماندن باید ناگزیر معنایی در رنج بردن یافت.لوگراتراپی روشی است که کمتر به گذشته توجه دارد، و به درون نگری هم ارج چندانی نمی نهد در ازاء توجه بیشتری به آینده، وظیفه، مسئولیت،معنی و هدفی دارد که بیمار باید زندگی آتی خود را صرف آن کند.

نقش لوگوتراپیست وسعت بخشیدن به میدان دید بیمار است، تا آنجایی که معنی و ارزش ها در میدان دید و حیطه خود آگاه بیمار قرار دارد. کسی که چرایی زندگی را یافته است، با هر چگونه ای خواهد ساخت. رنج وقتی معنا یافت، معنایی چون گذشت و فداکاری، دیگر آزار دهنده نیست. لوگوتراپی با در نظر گرفتن گذرایی هستی و وجود انسانی به جای بدبینی و انزوا، انسان را به تلاش و فعالیت فرا می خواند. اگر رنج را شجاعانه بپذیریم تا واپسین دم، زندگی معنی خواهد داشت. پس می توان گفت معنای زندگی امری مشروط نیست، زیرا معنای زندگی می تواند حتی معنی بالقوه درد و رنج را نیز در بر گیرد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انسان در جستجوی معنی

  • ناشر: درسا
  • کد کتاب: 82720 - 109/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ویکتور فرانکل, نهضت صالحیان, مهین میلانی, روانشناسی عرفانی, خودشناسی, روانشناسی تحلیلی, مدیتیشن, مراقبه, کتاب انسان در جستجوی معنی