دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

انسان اولیه

انسان اولیه

نویسنده  : آن مک کورد
مترجم : محمدرضا توکلی صابری
ناشر: مازیار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 115
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو 

 

مروری بر کتاب 

مصور

نگاه گذرا به تاریخ زندگی و سیر تکاملی انسان های اولیه چنان نکات جالبی را به ما می آموزد که ممکن است حتی فکرش را هم نمی کردیم. اینکه بدانیم انسان های هنرمند، تیزهوش و ماهری که امروزه توانسته با توانایی خود در خلق تکنولوژی های فراوان دنیا را تسخیر کند  از همان انسان های اولیه با جثه و شکل جمجمه متفاوت تکامل یافته اند، بدون شک ما را وادار به تعجب می کند.

همان طور که می  دانید اجداد اولیه آدم ها به گروه های مختلفی تقسیم می شدند؛ برخی از این گونه ها به دلایل مختلف از جمله شرایط آب و هوایی بد، کمبود غذا و بیماری های گوناگون از بین رفتند اما دسته هایی دیگر که در برابر این عوامل مقاومت کردند توانستند تکامل یابند و به انسان های امروزی بدل شوند.

بر اساس فرضیه های علمی موجود، اجداد انسان امروزی حدود ۴ میلیون سال پیش سیر تکاملی خود را آغاز کردند: اجداد انسان های امروزی که همان میمون های انسان نما بودند میلیون ها سال پیش به دسته های مختلف تقسیم شدند، عده ای در آفریقا ماندند و گروه های دیگر به آسیا و اروپا و استرالیا مهاجرت کردند. گروهی که در آفریقا ماننند همانند دسته های مهاجر دیگر روند تکاملی خود را سپری کرده به انسانهای  امروزی بدل گشتند و مهاجرت به نقاط مختلف دنیا را ادامه دادند.

در مورد سیر تکامل انسان های اولیه و تبدیل شدن به انسان های امروزی فرضیه های گوناگونی از سوی دانشمندان باستان شناس مطرح شده است. فرضیه رایج در این مورد و البته تازه ترین آنها فرضیه “خروج از آفریقا” نام دارد. بر اساس این دیدگاه تکامل انسان اولیه در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار سال پیش از آفریقا شروع شد و به مرور زمان مهاجرت ها به آسیا و اروپا آغاز گشت. انسان های اولیه در آسیا جایگزین انسان های راست قامت و در اروپا جایگزین انسان نئاندرتال شدند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات