كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
انسان از منظری دیگر

انسان از منظری دیگر

نویسنده: محمدعلی طاهری
ناشر: بیژن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 9


مروری بر کتاب

دربرگیرنده روش‌های فرادرمانی برای بهبود جان و روح آدمی است.

بر اساس آنچه که در مقدمه کتاب آمده است، عرفان اسلامی به دو شاخه عرفان نظری و عملی تقسیم می‌شود و با هدف رسیدن به توحید و اتصال به حقیقت واحد به تبیین روش‌های عملی، فنا و بقا می‌پردازد.در اندیشه عرفای اسلامی، جهان هستی غیر از ذات اقدس‌الله، همه مَجازند و واجد حقیقت نیستند. به عبارت دیگر همه موجودات عالم وجودات ربطی و غیر مستقلند که در همه‌‌ ابعاد وجودی خود نیازمند آن حقیقت یگانه، یعنی ذات احدیتند...

در مورد نقش دین در سلوک معنوی، لازم است بخشی از متون عرفان حلقه با تأمل، بررسی و تحلیل شود. در کتاب عرفان کیهانی آمده است: 
اعتقادات افراد به دو بخش زیربنا و روبنا تقسیم می‌شود: زیر بنا بخش اشتراک فکری همه‌ انسان‌ها بوده، همان گونه که در بخش نظری و عملی عرفان کیهانی به اثبات می‌رسد، شعور الاهی و یا هوشمندی حاکم برجهان هستی است، که در این شاخه عرفانی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. 
.. روبنای فکری نیز شامل دستورالعمل‌ها‌ی ادیان و مذاهب و تعاریف و راه‌های مختلف رسیدن انسان به تعالی است و عرفان حلقه با بخش اختصاصی روبنای فکری انسان‌ها که شامل اعتقادات و مراسم و مناسک مختلف است؛ برخورد و مداخله‌ای ندارد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انسان از منظری دیگر

  • ناشر: بیژن
  • کد کتاب: 25543 - 83/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمد علی طاهری, فرادرمانی, فراروانشناسی, عرفان اسلامی, روانشناسی عرفانی, کتاب انسان از منظری دیگر