كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
انرژی زندگی

انرژی زندگی

نویسنده: لئو بوسکالیا
مترجم: ناهید ایران نژاد
ناشر: فراروان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 153
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

هر انسانی، یکه و بی‌همتاست. هر انسانی، ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد و بی‌نظیر خویش را دارد. هیچ‌کس، مثل دیگری نیست. افسوس که در گذشته، یکه بودن آدم‌ها را جشن نگرفته‌اند و قدر ندانسته‌اند. هرانسانی، بذری یکه در اعماق جان خویش دارد و برای شکوفایی همان بذر یکه است که او در زیر این گنبد مینایی حضور پیدا کرده است. همین بذر یکه و متمایز است که از تو انسانی یکه و متمایز از دیگران می‌سازد. خطر زمانی احساس می‌شود که ما این یکه بودن را از دست بدهیم و سعی کنیم شبیه دیگران شویم. کسانی که سعی می‌کنند تا همه‌ی مردم اجتماع را شبیه هم سازند، به این گوهر یگانه و یکه‌ی انسانی خیانت می‌کنند. 

عشق اگر عشق است، همه را در بر می‌گیرد. آغوش عشق، آغوش بی‌کرانه‌ی خداوند است و کرانه‌ای ندارد. در زمانه‌ای که بس ناجوانمردانه سرد است و سرها در گریبان است، آموزش‌های بوسکالیا دربارهٔ عشق، اهمیتی مضاعف می‌یابند.

این کتاب دربارهٔ عشق است. عشق چیست و چه نیست؟ این کتاب، دربارهٔ توست. این کتاب دربارهٔ همهٔ کسانی‌ست که دست خود را دراز کرده‌اند و قلب دیگری را نوازش کرده‌اند. ما در عشق غوطه‌وریم، اما تشنه مانده‌ایم. این کتاب، آبی زلال برای کام تشنگان عشق است.

لئو بوسکالیا آنچه را که در کلاس‌های «مدرسهٔ عشق» حاصل کرده است، با شما سهیم می‌شود. همهٔ آن‌هایی که آن روزها در آن کلاس‌ها حاضر می‌شدند، در نوشتن این کتاب سهمی جدی دارند. او شکل‌گیری این کتاب را به همهٔ آن آدم‌های دوست داشتنی مدیون است. ما، عاشقانه و خالصانه، تجربیات خویش را مبادله می‌کردیم و می‌دانستیم که عشق را نمی‌توان در چارچوب هیچ تعریفی زندانی کرد.

لئو بوسکالیا (Leo F Buscaglia) استاد تعلیم و تربیت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی‌ است. بوسکالیا را بسیاری از مردم کتاب‌خوان دنیا می‌شناسند و دوست می‌دارند. بوسکالیا آموزگار عشق است و عشق را از طریق تعامل با آدم‌های پوست و گوشت و خون‌دار تجربه کرده است. آموزهٔ اصلی این آموزگار عشق، آن است که عشق را می‌توان آموخت و همگان باید با هنر عشق ورزیدن آشنا شوند.

بوسکالیا کسی است که حرف‌های خود را، زندگی می‌کند. او احساسی ژرف و شفاف دارد و بی‌پرده آن را ابراز می‌کند. او دوست می‌دارد و معتقد است که تنها به عشق می‌توان زنده بود و رشد کرد. او می‌گوید: «عشق، به آیینه می‌ماند. هنگامی‌ که کسی را دوست می‌داری، آیینه‌ی او می‌شوی. او خود را در آیینه‌ی تو می‌بیند و می‌شناسد، و بدین‌سان، او نیز آیینهٔ تو می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انرژی زندگی

  • ناشر: فراروان
  • کد کتاب: 65494 - 202/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: لئو بوسکالیا, ناهید ایران نژاد, روانشناسی عرفانی, روانشناسی عشق, عشق, راه و رسم زندگی, کتاب انرژی زندگی