منو
سبد خرید

اندیشه های فلسفی ایرانی

اندیشه های فلسفی ایرانی
-12 %
اندیشه های فلسفی ایرانی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148174 - 45/3
  • وزن: 0.70kg
615,000 ریال
700,000 ریال

اندیشه های فلسفی ایرانی

نویسنده: ابوالقاسم پرتو
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 308
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

این كتاب اثر زنده‌یاد ابوالقاسم پرتو می‌باشد كه در كارنامهٔ او شرح مثنوی معنوی با نام شور خدا و فرهنگ واژه‌یاب كه برابرهای پارسی واژگان بیگانه می‌باشد، به چشم می‌خورد. پرتو در این كتاب طی هفده گفتار به بررسی فلسفه و فیلسوفان ایرانی پرداخته است. او این كتاب را با میترائیسم آغاز و با بررسی فلسفه صدرای شیرازی به پایان می‌رساند و طی این روند از فلسفه زرتشت، مانی، مزدك، رازی، پورمسكویه، پورسینا، واصل بن عطا، ناصرخسرو، خیام، سهروردی و عبدالكریم پورابراهیم گیلانی سخن به میان آورده. بی شک این كتاب كم حجم ولی پرمحتوا می‌تواند راهگشای علاقمندان به فلسفه و اندیشهٔ ایرانی باشد.

اگر کسی «اندیشه‌های فلسفی ایرانی» را ژرف بخواند و همراه با خواندن نیک بیاندیشد درخواهد یافت که ایرانیان در گلستان جهانی فلسفه با چیره‌دستی و کاردانی نهال‌های سایه‌گستر کشته و گلبن‌های شکوفا نشانده‌اند. با این همه از دیر باز شاید از زمانی که نخستین مرد اندیشنده و گویا پدید آمده آدمی افزوده بر کوششی بر شناخت جهان پیرامون ، در راه گشایش رازهای جهان نا شناخته گام برداشته شاید بتوان گفت که پرسشهای دیرینه ای چون ؛ چون چرای و چگونگی آمدن و زیستن و دنباله یابی زنجیره ی بی آغاز و پایان هستی و سر انجام فرسایش و نیستی باشندگان هم چنان بی پاسخ مانده ولی آن شور دانستن که بر دل و جان آدمی چیره و فر مانرواست و او را همچنان به امید پر تو افکندن بر تاریکی چیستان ها به کاوش و پژوهشی بر انگیخته و میوه چنین کوششی را نمی توان نادیده گرفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات