كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اندیشه عدالت ؛ متن کامل

اندیشه عدالت

نویسنده: آمارتین سن
مترجم: احمد عزیزی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 547
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نظریه عدالت دستپخت نهادباوری استعلایی بسیاری از مطرح‌ترین مسائل حوزه عدالت را ـ حتی چنانچه حسن نیتی در کار باشد ـ به حد نوعی لفاظی کم‌مایه کاهش می‌دهد

. خیزش مردمانی در سرتاسر جهان برای تحقق عدالت بیش‌تر جهانی ـ و من در این‌جا بر واژه قیاس «بیش‌تر» تأکید دارم ـ هیاهو بر سر نیازهای کمینه زیست انسانی نیست. این خیزش همچنین نه برای برپایی جامعه‌ای «سر تا پا عادل» در جهان، که اصلاح عدالت جهانی، با زدودن سامان‌هایی در حدی تکان‌دهنده «ناعادل»، است.

آدام اسمیت، یاکندرسه، یا مری ولستونکرفت نیز در دوران خود چنین کردند. به‌رغم تداوم واگرایی باورها بر سر مسائلی دیگر، می‌توان از راه گفت‌وشنودی همگانی بر سر این مسائل همداستان شد.

مردمانی رنج‌کشیده چه‌بسا پژواک فریادشان را در شعر شورانگیز شیموس هینی [شاعر و نمایشنامه‌نویس ایرلندی و برنده جایزه ادبیات نوبل] نیز بشنوند:

در این سوی گور،
تاریخ می‌گوید، امیدی نَوَرز،
زمانی اما، تنها باری در همه عمر،
خیزاب عدالتی منتَظَر،
چه‌بسا جان گیرد،
و آن‌گاه، امید و تاریخ همسرا شوند.

با همه گیرایی انتظاری این‌چنین، برای همسرایی امید و تاریخ، مذاق عدالت نهادباوری استعلایی اما چندان پذیرای شهد این گیرایی نیست. این تنگنا تنها شمایی است از نیاز به گذاری جوهری از نظریه‌های رایج عدالت؛ و مضمون و مایه این کتاب.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اندیشه عدالت ؛ متن کامل

  • ناشر: نشر نی
  • کد کتاب: 99060 - 104/4
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: آمارتین سن, احمد عزیزی, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی, علوم اجتماعی, عدالت, دموکراسی, کتاب اندیشه عدالت