منو
سبد خرید

اندازه گیری دنیا

اندازه گیری دنیا
-10 %
اندازه گیری دنیا
  • موجودی: موجود
  • مدل: 68422
  • وزن: 0.40kg
  • SKU: 30511
215,000 ریال
240,000 ریال

اندازه گیری دنیا

نویسنده: دانیل کلمان
مترجم: ناتالی چوبینه
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

کلمان دارای دغدغه‌های فلسفی است، همان افکاری که نیچه با آن در تقابل بود و از ان سخن می‌گفت و این نویسنده از زاویه‌ای دیگر با آنها روبرو می‌شود و قصد دارد تهی بودن آن را برملا کند. از ویژگی‌های کارهای دانیل کلمان می‌توان به طنز پنهان و شیوه و نحوه بیان وی را نام برد که دارای محبوبیت فراوان است.

کلمان شخصیت‌ها را ساده بیان می‌کند و در عین حال نگاه خاصی به جهان هستی و پیرامون خود داشته که طبیعتا برخاسته از دیدگاه‌های فلسفی کلمان است.

این کتاب ششمین رمان این نویسنده است که در سال 2005 در انتشارات «روولت» منتشر شد.

این رمان زندگینامه دوگانه تخیلی «کارل فریدریش گاوس» ریاضیدان (۱۷۷۷ -۱۸۵۵) و «الکساندر فون هومبولت» طبیعت شناس (۱۷۶۹ -۱۸۵۹) دو تن از نوابغ کشور آلمان است. این رمان اندکی پس از انتشار در کشور آلمان در رتبه نخست جدول پرفروش ترین های نشریه اشپیگل ایستاد و سه هفته پیاپی این موقعیت خود را حفظ کرد.

موفقیت این اثر ادبی محدود به آلمان نشد و نیویورک تایمز در ۱۵ آوریل ۲۰۰۷ این رمان را در مکان دوم جدول پرفروش ترین رمان های سال ۲۰۰۶ جهان قرار داد.

در اواخر قرن 18 میلادی «گاوس» و «هومبولت» دو جوان آلمانی کار مساحی جهان را آغاز می کنند. «هومبولت» که یک طبیعت شناس است با جنگل‌های دست نخورده و کویرها و دیگر مسایل مربوط به طبیعت اعم از سم ها، آتشفشان ها ، هیولاهای دریایی و آدمخوارها دست و پنجه نرم می‌کند و دیگری که یک ریاضیدان است روی فرمولی کار می‌کند که ثابت می کند فضا از خودش مراقبت می کند.

این دو شخصیت در سال ۱۸۲۸ در برلین با هم روبه‌رو می شوند و پس از آن درگیر آشفتگی های سیاسی آلمان پس از سقوط ناپلئون می شوند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.