كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
انحطاط و سقوط امپراطوری روم ؛ سه جلدی

انحطاط و سقوط امپراطوری روم 

نویسنده: ادوارد گیبورن
مترجم: فرنگیس شادمان
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1581
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1351 دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

کتابی تاریخی نوشته ادوارد گیبون تاریخ‌نگار انگلیسی است که به امپراتوری روم از اواخر سده نخست میلادی تا سقوط امپراتوری روم شرقی می‌پردازد. 
این اثر امپراتوری روم، اروپا، و کلیسای کاتولیک از سال ۹۸ تا ۱۵۹۰ میلادی پوشش می‌دهد و درباره انحطاط امپراطوری روم در شرق و غرب بحث می‌کند.

به سبب عینیت اثر و استفاده بسیار از منابع اولیه، روش‌شناسی به کار گرفته شده در این اثر در آن زمان مدلی برای تاریخ‌دانان بعدی شد و ادوارد گیبون به «نخستین تاریخ‌نگار مدرن روم باستان» معروف شد.انحطاط و سقوط امپراتوری روم نمونه کمال هنر نویسندگی و تاریخنگاری است و با آن که بیش از دویست سال از تالیف آن می گذردهنوز از منابع معتبر تاریخی شمرده می شود و از ارزش آن کاسته نشده است این کتاب آیینه تمام نمای مهم ترین وقایع اروپا و شرق نزدیک از قرن چهارم میلادی تا سال 1453 و سقوط قسطنطنیه است و نویسنده با بیانی شیوا و ادبیانه و طنز آمیز یا تصویر سرگذشت ها و جنگ ها و شکست ها و پیروزی ها خواننده رامجذوب و شیفته خود می سازد.

فهرست 

فصل اول : وسعت و مفهوم کلی امپراطور روم 
فصل دوم : اتحاد و رونق داخلی امپراطوری 
فصل سوم : اصول و مبانی امپراطوری روم 
فصل چهارم : تفوق نظام پیشین حکومت 
...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انحطاط و سقوط امپراطوری روم ؛ سه جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: ادوارد گیبورن, فرنگیس شادمان, تاریخ باستان, روم باستان, تاریخ روم, روم باستان, تاریخ تمدن, تاریخ اروپا, کتاب انحطاط و سقوط امپراتوری روم