كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
انحطاط و سقوط امپراتوری روم ؛ تک جلدی

انحطاط و سقوط امپراتوری روم

نویسنده: ادوارد گیبورن
مترجم: ابوالقاسم طاهری
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 623
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

در این کتاب محتوای سه جلدی به صورت فشره گنجانیده شده است .کتابی تاریخی نوشته ادوارد گیبون تاریخ‌نگار انگلیسی است که به امپراتوری روم از اواخر سده نخست میلادی تا سقوط امپراتوری روم شرقی می‌پردازد. این اثر امپراتوری روم، اروپا، و کلیسای کاتولیک از سال ۹۸ تا ۱۵۹۰ میلادی پوشش می‌دهد و درباره انحطاط امپراطوری روم در شرق و غرب بحث می‌کند.

به سبب عینیت اثر و استفاده بسیار از منابع اولیه، روش‌شناسی به کار گرفته شده در این اثر در آن زمان مدلی برای تاریخ‌دانان بعدی شد و ادوارد گیبون به «نخستین تاریخ‌نگار مدرن روم باستان» معروف شد

این کتاب درباره مهم‌ترین رویداد تاریخى اروپا و شرق نزدیک؛ یعنى پیدایى امپراطورى روم و چگونگى سقوط آن است که نخستین جلدش در 1776 میلادى منتشر شد و گستردگى دانش و نبوغ نویسنده، اثر او را در دو سده گذشته به منبعى ارزش‌مند و نیکو در این‌باره بدل کرد. گیبون پس از بیست سال کار شبانه‌روزى کتابش را به پایان رساند و به اندازه مورخان بزرگى؛ مانند هیوم و رابرت سون آوازه یافت و به راستى باید دست‌رنج او را تنها نمونه تاریخى دانست که به انگلیسى و با سبک ادبى نوشته شده و به گفته مادام نِکِر، میان جهان قدیم و جدید پُل زده است. او خود مى‌گوید در پانزدهم اکتبر 1764 هنگامى که میان ویرانه‌هاى کاپى تول نشسته و در دریاى اندیشه غرق بوده و راهبان پابرهنه در معبدژوپیتر دعاى شامگاهى مى‌خوانده‌اند، اندیشه نوشتن این کتاب به خاطرش راه یافته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انحطاط و سقوط امپراتوری روم ؛ تک جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: ادوارد گیبورن, ابوالقاسم طاهری, تاریخ باستان, روم باستان, تاریخ روم, روم باستان, تاریخ تمدن, تاریخ اروپا, کتاب انحطاط و سقوط امپراتوری روم