كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
انجیل برنابا

انجیل برنابا

مترجم: حیدرقلی سردار کابلی
ناشر: نیایش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 718
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 4

مروری بر کتاب 

انجیل برنابا اثری پدیدارشده (=یافته شده) در قرون وسطی می‌باشد که ادعا شده‌است توسط برنابا، شخصیت مسیحی برجسته از قرون اول میلادی به نگراش درآمده است.این کتاب نسبت به انجیل‌های رسمی مسیحیت شباهت بسیار بیشتری به اعتقادات مسلمانان دارد.
برنابا که نام اصلی او "جوزف" یا یوسف است، در زمان رسولان به دین مسیح متدین شد. او علاقات دنیوی را قطع کرد و مردم را به دین مسیح ترغیب می‏کرد و در مصائب و زحمات آنها شریک می‏شد. همین دلیل رسولان، او را به این اسم ملقب کردند .

از اول ظهور اسلام تا این قرن اخیر در میان مسلمانان، اسمی و رسمی از انجیل برنابا نبوده. چنانچه لونسدال و لوراراغ و خلیل سعادت و تعدادی دیگر از دانشمندان برجسته اروپا بدین مطلب اذعان دارند.

انجیل برنابا از اناجیل رسمی مسیحیان نیست و درباره ی اینکه اینکه این انجیل کی و چگونه شکل گرفته در میان محققان توافق نظر وجود ندارد.کتاب حاضر ضمن بررسی عبارت های این انجیل میکوشد نسبت این انجیل را با دیگر منابع متداول مشخص کند.غیر قابل انکار آن با عبارات متناظر در مدارک متنوع و متفاوت اعم از انجیل های کاننی و مدارک دیاتسارونی و در عین حال تفاوت با آن هاست بررسی عمیق تر نشان میدهد در بسیاری از موارد یک عبارت در این انجیل عملا تلفیق پیچیده ای،از عبارت های متناظر در چند مدرک مختلف میباشد بنابراین اقتباس انجیل برنابا توسط نویسنده ای فرضی هم از نظر نوع و نحوه ی تلفیق اشاره شده و هم امکان استفاده از مدارک متنوع قرون وسطایی با زبانهای مختلف(و شاید دسترسی به آنها)عملا امری بعید به نظر میرسد.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

انجیل برنابا

  • ناشر: نیایش
  • کد کتاب: 59037 - 115/8
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حیدرقلی سردار کابلی, مسیحیت, کتاب مقدس, انجیل, حضرت عیسی, مسیح, کتاب انجیل برنابا