امیل و کارآگاهان ؛ کتاب های طلائی 62

امیل و کارآگاهان

مترجم: نیره جعفری
ناشر: امیر کبیر ؛ سازمان کتابهای طلائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 40
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور 

فصل تابستان بود. امیل فیشر میخواست برای گذراندن تعطیلات تابستان به شهر و پیش مادر بزرگ و خاله اش برود. روز حرکت، پیش از ظهر، مادرش "خانم فیشر" در حالیکه داشت چمدان او را می بست به او گفت: "خب امیل، حالا خودت را آماده کن. بهترین لباست را روی تخت گذاشتم. آن را بپوش و بعد بیا نهار بخوریم"
امیل گفت: "چشم مادر"
مادرش باز گفت: "خب بگذار ببینم چیز دیگری هم هست؟ بقیه لباسها در چمدان است. این گلها را هم برای خاله ات ببر. وقتی نهارت را خوردی پولهای مادربزرگت را هم می دهم ببری"
امیل رفت لباسهایش را پوشید و موهایش را هم شانه زد. بعد با اشتهای تمام سرگرم خوردن غذا شد...

سری کتابهای طلایی از نظر سرو شکل، طراحی روی جلد، جذابیت‎های بسیاری برای بچه‎ها داشت، روی جلد اغلب این کتابها را نقاشی‎های رنگی بسیار زیبایی تشکیل می‎داد.

در لابلای متن داستان نیز چند موقعیت به صورت نقاشی شده(سیاه و سفید)، چاپ شده بود که در محکم‎تر  شدن ارتباط خواننده‎ی کم سن و سال کتاب، با داستان و حال و هوای آن نقش تعیین کننده‎ای داشت، چرا که تجسمی عینی از شخصیت‎ها، فضا و مکان را نیز در اختیارش می‎گذاشت تا در طول داستان، آنها را بدین شمایل در ذهن مجسم کند.

و جالب اینکه نگارنده پس از همه ی این سالها و با وجود دیدن فیلم دن‎کیشوت و یا خواندن کتاب آن، هنوز که هنوز است هروقت اسم دن‎کیشوت و دیگر شخصیت‎های این رمان را می‎شنوم، به همان شکل که در کتابهای طلایی نقاشی شده بود در ذهن مجسم می کنم.

انتخاب لوگویی ثابت که در ذهن مخاطبان به سرعت جا افتاده و حک می‎شود، تنوع عناوین، جذابیت مضامین و البته چاپ بسیار خوب آن در آن زمان که حتی از بسیاری تولیدات امروزی نیز (با وجود تمام پیشرفت‎های تکنولوژیک) بهتر به نظر می‎رسد؛ این مجموعه را حاصل کاری به تمام معنا حرفه‎ای در زمان خود به نمایش می‎گذارد. رویکردی که حتی امروز نیز  به ندرت در میان ناشران شاهد آن هستیم. بی‎شک این حرفه‎ای‎گری در کار، کیفیت بالا تولیدات و پیشگام بودن در حوزه نشر؛ که در همه سازمانهای مرتبط به امیرکبیر شاهد بودیم حاصل بکارگرفتن چهره‎هایی مستعد و توانمند این حوزه از نویسندگان، مترجمان و حتی ویراستاران بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امیل و کارآگاهان ؛ کتاب های طلائی 62

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 98545 - 108/7
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال

برچسب ها: نیره جعفری, داستان های کودک و نوجوان, افسانه ها, داستان های اساطیری, افسانه های ملل, داستان های کودک, کتاب امیل و کارآگاهان ؛ کتاب های طلائی 62