کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
بلبل ؛ کتاب های طلائی 61

بلبل

نویسنده: هانس کریستین اندرسن
مترجم: محمدرضا جعفری

ناشر: امیر کبیر ؛ سازمان کتابهای طلائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 32
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ گوشه کوچکی از جلد افتادگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور 

داستانی که برایتان خواهم گفت سالها پیش اتفاق افتاده است، اما آنقدر زیبا و شنیدنی است که هرگز فراموشش نخواهید کرد. همان طور که می دانید، در سرزمین چین امپراتور و مردم همه چینی هستند.امپرارتور مالک زیباترین قصر جهان بود که سراسر آن از ظریف ترین و گرانقیمت ترین و در عین حال شکننده ترین چینی ها ساخته شده بود. در باغ عجیب و غریب ترین گلها روئیده بودند و به زیباترین آنها زنگوله های نقره ای بسته شده بود که یکریز جیرینگ جیرینگ می کردند، چنان که توجه هر رهگذری را به خود جلب می کردند.

باغ هیچ عیب و نقصی نداشت و چنان بزرگ بود که حتی خود باغبان نیز ته آن را ندیده بود. اگر در باغ قدم می زدی می توانستی جنگلی زیبا با درختان سر به آسمان کشیده و دریاچه های عمیق را ببینی.

  سری کتابهای طلایی از نظر سرو شکل، طراحی روی جلد، جذابیت‎های بسیاری برای بچه‎ها داشت، روی جلد اغلب این کتابها را نقاشی‎های رنگی بسیار زیبایی تشکیل می‎داد.در لابلای متن داستان نیز چند موقعیت به صورت نقاشی شده(سیاه و سفید)، چاپ شده بود که در محکم‎تر  شدن ارتباط خواننده‎ی کم سن و سال کتاب، با داستان و حال و هوای آن نقش تعیین کننده‎ای داشت، چرا که تجسمی عینی از شخصیت‎ها، فضا و مکان را نیز در اختیارش می‎گذاشت تا در طول داستان، آنها را بدین شمایل در ذهن مجسم کند.

و جالب اینکه نگارنده پس از همه ی این سالها و با وجود دیدن فیلم دن‎کیشوت و یا خواندن کتاب آن، هنوز که هنوز است هروقت اسم دن‎کیشوت و دیگر شخصیت‎های این رمان را می‎شنوم، به همان شکل که در کتابهای طلایی نقاشی شده بود در ذهن مجسم می کنم.

انتخاب لوگویی ثابت که در ذهن مخاطبان به سرعت جا افتاده و حک می‎شود، تنوع عناوین، جذابیت مضامین و البته چاپ بسیار خوب آن در آن زمان که حتی از بسیاری تولیدات امروزی نیز (با وجود تمام پیشرفت‎های تکنولوژیک) بهتر به نظر می‎رسد؛ این مجموعه را حاصل کاری به تمام معنا حرفه‎ای در زمان خود به نمایش می‎گذارد. رویکردی که حتی امروز نیز  به ندرت در میان ناشران شاهد آن هستیم. بی‎شک این حرفه‎ای‎گری در کار، کیفیت بالا تولیدات و پیشگام بودن در حوزه نشر؛ که در همه سازمانهای مرتبط به امیرکبیر شاهد بودیم حاصل بکارگرفتن چهره‎هایی مستعد و توانمند این حوزه از نویسندگان، مترجمان و حتی ویراستاران بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بلبل ؛ کتاب های طلائی 61

  • 350,000ریال

برچسب ها: هانس کریستین اندرسن, محمدرضا جعفری, داستان های کودک و نوجوان, افسانه ها, داستان های اساطیری, افسانه های ملل, داستان های کودک, کتاب بلبل ؛ کتاب های طلائی 61